Migalski rocznicę Smoleńska uczcił hip-hopem

0

Jak spędził rocznicę tragedii smoleńskiej nasz eurodeputowany? Słuchając piosenek z płyty „Hip – hop o Katyniu”. Płyta, będąca efektem finalnym akcji podjętej z jego inicjatywy trafiła do odbiorców w przededniu rocznicy jako dodatek do jednej z lokalnych gazet.

Projekt „Hip-hop o Katyniu” był skierowany do młodych artystów hip -hopowych. Poprzez organizację projektu  Marek Migalski chciał zachęcić młodych ludzi do zainteresowania się historią i tematyką patriotyczną. Do konkursu ogłoszonego we wrześniu br. młodzi raperzy zgłosili 33 utwory. Były one oceniane przez Jana Ołdakowskiego, dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego oraz przedstawicieli środowiska hiphopowego. Za najlepszy utwór uznali "Brat traci brata" rapera o pseudonimie Klepson. W głosowaniu internetowym wygrał TDW z utworem "Tego nie da się zapomnieć…".

- reklama -

Ostatecznie na płytę trafiło 21 utworów. W przededniu rocznicy katastrofy smoleńskiej rozdawana była ona jako dodatek do Dziennika Zachodniego w Raciborzu, a także w Katowicach, Zabrzu i Bytomiu. Ci, którzy przegapili to wydanie gazety, a chcieliby otrzymać płytę, mogą to zrobić pisząc na adres e-mail: [email protected] (płyta jest bezpłatna). Piosenek można również posłuchać online tutaj .

 

fot. internet

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here