Raciborscy kręglarze tuż za podium

0

W rozgrywanym we Wronkach turnieju finałowym o mistrzostwo kraju drużyna RSKK OSiR Racibórz zajęła IV miejsce. Raciborzanie minimalnie przegrali brązowy medal z ekipą gospodarzy. Triumfowała Polonia Łaziska.

W dniu 10 kwietnia 2011 r. zakończyła swoje rozgrywki I liga kręgli klasycznych. Dzień wcześniej rywalizowały drużyny, walczące o miejsca 7 – 12. W tej drugiej rywalizacji, pierwsze trzy miejsca zajęły drużyny, rywalizujące w eliminacjach w grupie A. Powszechnie sądzono, że w rywalizacji finałowej o miejsca 1 – 6 będzie podobnie. Na raciborzan, którzy wygrali grupę B, mało kto stawiał. Już sam awans do najlepszej szóstki był dla nich ogromnym sukcesem.

- reklama -

 

Prognozy, prognozami, ale rzeczywistość rządzi się swoimi prawami. Uchodząca za zdecydowanego faworyta, posiadająca wprost „kosmicznego” zawodnika drużyna Zatoki Puck, od początku grała słabo i nie liczyła się w stawce. Gospodarze zawodów, Amica Dziewiątka Wronki, na których również wiele osób stawiało grali solidnie, ale również brakowało im tego błysku, który zaprezentowały dwie najlepsze drużyny.

 

Turniej wygrały dwie drużyny, rywalizujące wcześniej w grupie B, w której grali również raciborzanie. Co ciekawe, oba te zespoły w rozgrywkach grupowych uplasowały się za raciborzanami. W finale były jednak nie do zatrzymania. Szczególnie rewelacyjnie zagrali kręglarze Polonii Łaziska. Najmłodszy team w stawce nie dał pozostałym zespołom najmniejszych szans. Cała czwórka zagrała bardzo wysoko, a na szczególne wyróżnienie zasłużyła 21-letnia Aneta Szostek, która wykulała aż 575 kręgli. Wynik kręglarzy z Łazisk to 2190 punktów.

Bardzo dobrze wypadli również rutynowani kręglarze UTECH-u Team Poznań. Głównie za sprawą najlepszego w niedzielę Janusza Adamczaka (583 kręgle), przy solidnych występach pozostałych graczy zajęli w turnieju II miejsce z wynikiem 2148 kręgli. Warto dodać, że zawodnicy UTECH-u rzutem na taśmę dopiero z III miejsca w grupie zdołali awansować do turnieju finałowego. III miejsce z wynikiem 2133 kręgli zajęła Amica Dziewiatka Wronki. Wynik ten jest dla gospodarzy chyba pewnym rozczarowaniem, gdyż na swojej kręgielni przy słabej postawie Zatoki Puck liczyli z pewnością na więcej.

 

Zawodnicy RSKK OSiR Racibórz wspierani przez kibiców, którzy na tę okazje specjalnie wybrali się do Wronek, mimo walecznej postawy zdołali zająć w turnieju finałowym IV miejsce z wynikiem 2081 kręgli. Raciborzanie wystąpili w składzie: Jerzy Kwaśny – 529 kręgli, Maciej Basista – 527 kręgli, Krzysztof Jeremicz – 524 kręgle, Mariusz Gierczak – 501 kręgli.

 

V miejsce przypadło Zrywowi Sieraków (2075 kręgli), a VI – największy przegranym  – Zatoce Puck (2013 kręgli). O miejsce w klasyfikacji końcowej decydowały jednak nie tylko punkty zdobyte w turnieju finałowym, ale także punkty bonusowe zdobyte za rywalizację w eliminacjach. Raciborzanie, którzy zajęli z grupie B I miejsce zdobyli bonus w postaci 2 punktów. Po podsumowanie okazało się więc, że zwycięzcami w klasyfikacji końcowej została Polonia Łaziska – 7 punktów. Za to aż trzy drużyny zgromadziły na swoim koncie po 5 punktów. Niestety dla raciborzan, regulamin przewidywał dogrywkę, ale tylko w przypadku I miejsca, w pozostałych sytuacjach premiujące drużyny, które w turnieju finałowym zajęły wyższe miejsca. Tak więc ostatecznie II miejsce zajął UTECH Team Poznań, a III – Amica Dziewiątka Wronki.

 

RSKK OSiR Racibórz zajął ostatecznie, podobnie jak w turnieju finałowym  miejsce IV. Jest to i tak duży sukces raciborzan, dla których samo zakwalifikowanie się do najlepszej szóstki jest ogromną niespodzianką. Pełnia szczęścia w postaci miejsca na podium była bliska. Wystarczyłoby, gdyby Amica Dziewiątka Wronki wyprzedziła w turnieju finałowym UTECH Team Poznań i raciborzanie dzięki punktom bonusowym zdobyliby brązowe medale. Niestety, grający w ostatnim bloku utytułowany zawodnik Amiki, znający dodatkowo wynik, który musi osiągnąć, ponieważ gracze UTECH-u zakończyli rywalizację wcześniej i tylko obserwowali sytuację na torze, pomimo świetnego początku i wsparcia kibiców zarówno miejscowych, jak i raciborskich, na dwóch ostatnich torach pogrzebał szansę swojej drużyny na II miejsce, jednocześnie odbierając raciborzanom III.

 

Jednak raciborzanie nie wyjechali z Wronek z pustymi rękami. Uhonorowano bowiem najlepszych graczy indywidualnie. Po podsumowaniu klasyfikacji punktowej (według miejsc zajętych w poszczególnych turniejach indywidualnie) okazało się, że najlepszym graczem w grupie B został Maciej Basista, który otrzymał okazały puchar. Dodatkowo Maciej Basista otrzymał z ust prezesa Polskiego Związku Kręglarskiego pochwałę za prowadzenie strony internetowej z wynikami I ligi, z różnymi ciekawymi statystykami oraz publikowanie wyników z turnieju „na żywo”.

Strona znajduje się pod adresem:
https://sites.google.com/site/9kregl/i/

 

/kj/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here