Konkurs Nadzieja 2011 rozstrzygnięty

0

75 zestawów wierszy zgłoszono do XXI edycji konkursu poetyckiego młodych "Nadzieja". To jeden z najlepszych wyników w historii konkursu. W tym roku wśród wyróżnionych zabrakło literatów z Raciborza. Zobacz zdjęcia

Ogłoszenie wyników XXI Nadziei, połączone z promocją 13. numeru Almanachu Prowincjonalnego, odbyło się w sobotę 16 kwietnia w RCK. Ze sporego zainteresowania konkursem cieszył się Marek Rapnicki (pomysłodawca Nadziei), dziękując kadrze RCK-u za odpowiednie nagłośnienie konkursu. 75 uczestników to jeden z najlepszych wyników w historii Nadziei (dla porównania – przed rokiem jury wybierało sposród zaledwie 10 uczestników). Ostatecznie do konkursu dopuszczono 71 zestawów, gdyż 4 nie spełniły wymogów formalnych. Wiersze napłynęły z całej Polski, m.in. ze Szczecina, Wrocławia czy Nowego Sącza; dzieła raciborskich twórców stanowiły ok. 25%. Laureatów wyłoniło jury w składzie: Wojciech Wencel, Szymon Babuchowski, Herbert Dengel i Marek Rapnicki.

- reklama -

 

 

– Przy wyborze szukaliśmy przede wszystkim wierszy zakorznionych w konkrecie, które zawierały ślady jakiegoś doświadczenia i potrafiły przełożyć je na język poetycki – zdradził przed ogłoszeniem wyników Wencel. Największe wrażenie na jurorach zrobiły wiersze Wojciecha Roszkowskiego z Tykocina. Drugie miejsce przyznano Annie Piliszewskiej z Wieliczki, a trzecie – Izabeli Rzeszutek z Kamionki pod Warszawą. Laureaci otrzymali zestawy książkowe złożone z dzieł m.in. Miłosza i Poświatowskiej, a na zakończenie Anna Jegierska i Natalia Tokarczyk wyrecytowały najlepsze wiersze tegorocznej Nadziei.

 

/ps/

 

czytaj także: Trzynastemu Almanachowi towarzyszyły motyle

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here