Leszek Szczasny o Turcji w SMS-ie

Około 100 gimnazjalistów i licealistów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego obejrzało slajdowisko Leszka Szczasnego. Spotkanie z podróżnikiem odbyło się w auli szkolnej. Zobacz zdjęcia.

Spotkanie z Leszkiem Szczasnym, które odbyło się w auli ZSOMS, zorganizowała nauczycielka geografii Barbara Krok. W spotkaniu udział wzięli licealiści i gimnazjaliści, łącznie około 100 osób. Wszyscy z ciekawością słuchali podróżnika, który opowiadał o swojej podróży do Turcji.

- reklama -

 

 

Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek np. w co gra się w tureckich barach i dlaczego nie ma w nich alkoholu, czym się jeździ po tureckich drogach, dlaczego stereotypem jest turecka kawa i skąd tyle tam świetnej herbaty oraz czy chusta na głowie muzułmanki to tylko wyraz zniewolenia. Często na twarzach słuchaczy pojawiał się uśmiech, gdyż podróżnik o swojej wycieczce opowiadał w taki sposób, że przyciągał uwagę wszystkich. Ciekawostką były również tabliczki autostopowe Leszka Szczasnego, który przyznał, że jest to jeden z głównych środków transportu z jakiego korzysta.

 

 

 

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here