Racibórz: Zatrzymani dilerzy narkotykowi

1

Zatrzymano trzy osoby podejrzane o udział w przestępczej grupie zorganizowanej zajmującej się handlem marihuaną oraz uprawą konopi indyjskich. Dilerzy działali w Raciborzu i okolicach. Zabezpieczono przy nich 300 gramów narkotyku.

Współdziałanie policjantów z Centralnego Biura Śledczego z funkcjonariuszami Straży Granicznej i celnikami, doprowadziło do zatrzymania trzech osób podejrzanych o udział w grupie przestępczej zajmującej się handlem marihuaną na dużą skalę oraz uprawą konopi indyjskich.

- reklama -

Skoordynowana akcja Centralnego Biura Śledczego, Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu i Izby Celnej w Katowicach przeprowadzona została jednocześnie w Rybniku i w okolicach Raciborza. Zatrzymano kobietę i dwóch mężczyzn w wieku od 22 do 35 lat. Zabezpieczono przy nich ponad 300 gramów marihuany. Dodatkowo funkcjonariusze zlikwidowali pod Raciborzem nielegalną uprawę konopi indyjskich liczącą 300 krzewów narkotycznej rośliny. Jak szacują śledczy plantacja ta mogła przynieść "plony" w postaci 10 kg marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 300 tysięcy złotych.

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty nielegalnej uprawy konopi i handlu środkami odurzającymi, za co mogą spędzić w więzieniu po kilka lat. Sąd na wniosek policji i raciborskiej prokuratury aresztował już dwie podejrzane osoby, wobec trzeciej orzeczony został zakaz opuszczania kraju.

/sg/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. Mr T

    Sadzić! Palić! Zalegalizować!!!!!!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here