Planowe zwycięstwo RTP Unii w Sosnowcu

  0

  Zgodnie z planem piłkarki RTP Unii Racibórz pokonały wysoko na wyjeździe Czarnych Sosnowiec. Tym razem w roli egzekutora wystąpiła Anna Żelazko, strzelając najsłabszej drużynie Ekstraligi 4 gole.

  Jak było do przewidzenia, unitki bez najmniejszych problemów pokonały dziś w Sosnowcu Czarnych  7 – 0. Wynik mógł być co prawda wyższy, jednak ciężko się zmobilizować przeciwko słabemu przeciwnikowi.

  - reklama -

   

  Inicjatywa od początku należała do unitek. Podopieczne  ternera Remigiusza Trawińskiego konsekwentnie budowały swoje akcje i przez 80 % czasu gry były przy piłce. Miejscowe zawodniczki ograniczały się tylko do obrony własnej bramki, a w ciągu całego meczu nie zagroziły ani raz bramce Unii. Aż cztery bramki zdobyła Ania Żelazko, a dwie dorzuciła Agnieszka Winczo. Swoją bramkę zdobyła też reżyserka gry Unii Iva Landeka.

   

  Trener Remigiusz Trawiński podkreślił po meczu, że wynik mógł być dużo wyższy. Zdaje sobie jednak sprawę z tego, że ciężko „zagrać na maksa” z tak słabym przeciwnikiem i zmusić się do większego wysiłku.

   

  Ekstraliga kobiet XIII kolejka

  21 kwietnia 2011 godz. 17.30 Sosnowiec stadion  ul.Mireckiego 31

  Czarni Sosnowiec – RTP Unia Racibórz 0 – 7 (0 – 4)

   

  Bramki: Agnieszka Winczo 1’, 75’ (karny), Anna Żelazko 10’, 36’, 77’, 84’, Iva Landeka 40’.

   

  RTP Unia: Wilk – Pawlak, Mika (Sosnowska 60’), Konsek (Hajduk 46’) – Stobba, Pożerska (Żyła 46’), Istokova, Landeka – Żelazko – Winczo, Wiśniewska (Krupa 60’)

   

  Wyniki pozostałych dzisiejszych spotkań Ekstraligi:

  AZS Katowice – AZS Wrocław 1 – 5               
  Mitech Żywiec – AZS Biała Podlaska 0 – 3       
  Stilon Gorzów Wlkp. – Medyk Konin 0 – 2        
  Górnik Łęczna – Pogoń Women Szczecin 5 – 0

  - reklama -

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here