RAŚ: będą doniesienia do prokuratury.

4

Wydane przez Ruch Autonomii Śląska oświadczenie wzywa Ślązaków do ostrego reagowania na nieprawidłowości mające miejsce podczas trwającego spisu powszechnego.

Poniżej zamieszczamy oświadczenie Jerzego Gorzelika, przewodniczącego Ruchu Autonomii Śląska.

- reklama -

 

Do działaczy Ruchu Autonomii Śląska docierają niepokojące sygnały o niekompetencji rachmistrzów, którzy odmawiają wpisania narodowości śląskiej, tłumacząc się problemami technicznymi lub niemożnością znalezienia tej narodowości w katalogu dostępnym w urządzeniach spisowych.

 

Trudno jednak znaleźć usprawiedliwienie dla działań wypaczających wyniki i jednocześnie stanowiących naruszenie Ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2011 r., w szczególności przysięgi rachmistrza:

 

Przyrzekam, że będę wykonywać swoje prace na rzecz statystyki publicznej z całą rzetelnością, zgodnie z etyką zawodową statystyka, a poznane w czasie ich wykonywania dane jednostkowe zachowam w tajemnicy wobec osób trzecich.

 

Od rachmistrzów, którzy dopuścili się podobnych naruszeń, domagamy się powtórzenia obchodu spisowego w celu weryfikacji zniekształconych danych.

 

Apelujemy do mieszkańców naszego regionu o zgłaszanie przedstawicielom RAŚ przypadków naruszenia prawa. Jednocześnie informujemy, że sprawy rachmistrzów odmawiających pod jakimkolwiek pretekstem wpisania deklarowanych przez respondenta narodowości śląskiej lub języka śląskiego – kierowane będą niezwłocznie do prokuratury.

 

Powyższe dotyczy zarówno rachmistrzów, którzy do tej pory dopuścili się nadużyć i w najbliższych dniach nie powtórzą obchodu spisowego, jak i tych, którzy złamią zasady spisu w kolejnych tygodniach jego trwania.

 

Źródło: http://www.facebook.com/notes/ruch-autonomii-śląska

 

Przypomnijmy, że RAŚ złożył jeszcze przed rozpoczęciem spisu doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez osobę szkolącą rachmistrzów spisowych. O sprawie pisaliśmy tutaj.

- reklama -

4 KOMENTARZE

 1. Co za kretyństwo siedzi w tym Gorzeliku!!! namawia do skladania, niezgodnych z oficjalnym prawem zachowań, by robić zawieruchę na terenie Polskiego Śląska. Urządzenia techniczne są zaprogramowanie w oparciu o istniejący spis Narodowości w Polsce. Kogo Gorzelik chce skarżyć – niech sam skarży, a nie namawia do niezgodnego z polskim prawem zachowań obywateli. Ładną mi drogę krzyżową sobie ubzdurał ten chory wyzwolicie – niech inni za niego ten krzyż niosąl!!! Zawsze, gdy rysuje się objawienie PRAWDY, pojawia się szatański wysłaniec (G.)

 2. Jak patrza na to zdjencie, to se myśla: „co za pieron kce z Ślonsko zrobić Ukraina?”.
  Historyczne godło Ślonska to czorny adler na złotym polu i takie byłu kolory: czorny i żołty, a nie zołty z modrym. takie kolory majom chadziaje z Ukrainy.

 3. @ [b]joztond[/b]
  Dyć, RAŚ mo w herbie orła górnoślonskigo i nikaj nie neguje, że godłym Ślonska je czorny orzeł.

  @korfanty
  jak to Korfanty, fandzoli aż sie rzigać chce 😀 😀 😀
  kolejno nowo ksywa mosz facet na tym forum 😀 😀 😀
  A deklarowani narodowości ślonskij ni ma przez nic zabronione toż nie fandzol nieuku chory na łeb!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here