Unia kontynuuje wiosenną passę bez porażki

Świetna seria Unii trwa. Tym razem podopieczni trenera Marcówa nie dali się pokonać rezerwom Podbeskidzia Bielsko-Biała. Cenny punkt zdobyty w spotkaniu z bielszczanami to kolejny kroczek w drodze do utrzymania w IV lidze.

Sobotni rywal Unii to drużyna środka tabeli, której ani spadek ani awans nie grożą. Bielszczanie to jednak bezpośrednie zaplecze czołowego zespołu I ligi, który pewnym krokiem zmierza po awans do ekstraklasy. Unici przystępowali do meczu zmotywowani świetną serią czterech meczów na wiosnę, z których 3 wygrali a jeden zremisowali. Passa została podtrzymana, na Srebrnej padł remis 2:2 i tym samym unia legitymuje się bilansem 3-2-0. W pięciu meczach raciborzanie wywalczyli na boisku już 11 punktów – więcej niż przez całą rundę jesienną.

Pierwszego gola już w drugiej minucie gry zdobył Rafał Jarosz. Po ładnej drużynowej akcji i asyście Łukasza Błasiaka znalazł się sam przed bramkarzem Unii i nie miał problemów ze zdobyciem bramki. Jeszcze emocje po pierwszym trafieniu nie opadły, a już był remis do którego Unia za sprawą Gawryluka doprowadziła w 10 minucie. Podbeskidzie zdołało jednak w pierwszej połowie ponownie wyjść na prowadzenie. Drugą bramkę w meczu zdobył Rafał Jarosz.

Druga część gry przyniosła tylko jedną, ale bardzo kontrowersyjną bramkę. Bielszczanin Dariusz Łoś faulował zawodnika Unii w obrębie szesnastki i gdy wszyscy myśleli że jest rzut wolny…sędzia wskazał "na wapno". Joachim Mikler nie zdołał obronić jedenastki. (relacja na podstawie ts.podbeskidzie.pl)

Po dzisiejszym spotkaniu Unia plasuje się na 11 pozycji w tabeli z ośmioma punktami przewagi nad strefą spadkową

23 kwietnia (sobota) godz. 11.00 stadion Unii ul. Srebrna 12

KP Unia Racibórz – TS Podbeskidzie II Bielsko Biała 2 – 2 (1 – 2)

0 – 1 Jarosz 2', 1 – 1 Gawryluk 9', 1 – 2 Jarosz 30', 2 – 2 Potaczek 64' (rzut karny)

KP Unia: Kubów – Selera, Chełchowski, Słysz (Rachwalski 90'), -Gawryluk (R. Haras 78'), Podstawka, Kowalczyk, Fryt, Potaczek – Pniewski, Pawlisz (Ł. Haras 80')

Podbeskidzie: Mikler – P.Łoś, Broniewicz, Byrtek, Mikoda – Jarosz, Foltyn, Sobala – Adamus (D.Łoś 53'), Nowak (Legut 63'), Błasiak.