Wystawa „Pielgrzymki Polskie” w Raciborzu

Największą z dotychczas eksponowanych w Raciborzu plenerowych wystaw fotograficznych, ukazujących pontyfikat Jana Pawła II będzie można oglądać już od 1 maja.

Dużego formatu zdjęcia słynnego artysty i papieskiego fotografika Adama Bujaka umieszczone na 64 planszach o wym. 210  x 100 cm, wykonane zostały podczas pielgrzymek papieża do Polski. Organizatorami wystawy w naszym mieście jest Klub Inteligencji Katolickiej i parafie przy współpracy z Katolickim Centrum Kultury w Krakowie oraz Wydawnictwem „Biały Kruk”.

- reklama -

Pierwsza ekspozycja urządzona zostanie w niedzielę 1 maja w godz. 9.00 – 19.30 pod murami parkanu okalającego kościół Matki Bożej Raciborskiej przy ul. Jana Pawła II. Zwiedzający będą mogli jednocześnie usłyszeć głos Ojca Świętego oraz odpowiedni podkład muzyczny, a przy stoliku wpisać się do księgi pamiątkowej i otrzymać obrazek bł. Jana Pawła II z okolicznościowym stemplem pamiątkowym.

 

Wystawa "Pielgrzymki Polskie” będzie można oglądać do 5 czerwca w Raciborzu wokół kościoła NSPJ, św. Mikołaja, na Pl. Dominikańskim przy Rynku a w ciągu tygodnia między innymi w Domu Pomocy Społecznej "Złota Jesień” i raciborskim Zakładzie Karnym. Jedyną przeszkodą w ekspozycji plenerowej może być deszczowa pogoda.

W niedzielę, 15 maja przy kościele NSPJ odbędzie się też promocja barwnego, 14 stronicowego folderu pt. "Raciborskie ślady Jana Pawła II”. Klub Inteligencji Katolickiej zaprosił również do Raciborza w okresie ekspozycji wystawy jej autora – Adama Bujaka. Spotkanie zostanie połączone z promocją albumów "Krzyż Polski”.

/K.N./

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here