RCK: Chcą iść w kierunku jazzu

Wśród raciborzan zbierają tych, którzy chcą się rozwijać wokalnie a muzyka jest dla nich pasją. W Raciborskim Centrum Kultury działa zespół, który chce skupiać lubiących śpiewać, niekoniecznie w chórze.

– W mieście jest wiele chórów, działają w zasadzie w każdej parafii, a nie ma zespołu, który skupiałby wszystkich chcących śpiewać i podejmowałaby repertuar rozrywkowy. Chcemy iść w kierunku standardów jazzowych, tradycyjnych utworów, lubianych. Kto może do nas dołączyć? Każdy, kto chce się rozwijać i doskonalić swój wokal. Niestety wiele jest osób, które uważają, że śpiewać potrafią i uczyć już się nie muszą – mówi Agnieszka Pataląg, prowadząca zajęcia wokalne w RCK-u.

- reklama -

 

Każde spotkanie rozpoczyna się od ćwiczeń oddechowych. Jak zaznacza instruktorka, mogą przydać się nie tylko śpiewakom. – Mamy całą serię ćwiczeń, które potrafią wzmocnić cały aparat oddechowy. Doskonalenie jego siły jest niezbędne, by móc w pełni używać swojego głosu do wydania dźwięków. Te ćwiczenia przydadzą się nie tylko wokalistom, ale i nauczycielom, mówcom, czy dziennikarzom – podkreśla Pataląg.

 

Na zajęcia może przyjść każdy, bez względu na wiek. Spotkania odbywają się w każdy wtorek i środę od 18.00.

 

fot. internet

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here