Wyłoniono laureatów konkursu plastycznego im. Eichendorffa

0

VI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny im. Josepha von Eichendorffa rozstrzygnięty. Udział w nim wzięli uczestnicy z całej Polski, a także z Czech i Niemiec. 25 maja odbędzie się gala połączona z wręczaniem nagród.

Głównymi celami konkursu było uwrażliwienie dzieci i młodzieży na piękno poezji, rozwijanie wyobraźni plastycznej poprzez twórczą interpretację poezji, stworzenie możliwości wymiany doświadczeń artystycznych dzieci i młodzieży oraz promocja dziedzictwa kulturowego ziemi raciborskiej. Konkurs polegał na malarskiej interpretacji wiersza pt. „Ogrodnik” Josepha Von Eichendorffa.

- reklama -

 

Dnia 28 kwietnia  2011 r. jury w składzie: przewodniczący:  artysta plastyk  mgr Bernard Adamczyk; członek : plastyk mgr Martyna Rejner  (MDK w Raciborzu);  członek: plastyk mgr Agnieszka Chmielecka  (MDK w  Raciborzu) dokonało oceny 446 prac plastycznych i wyłoniło zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych:

 

Klasy I – III nauczanie zintegrowane:

 

I – miejsce: Matylda Widenka,   SP nr 11 im. M. Basisty, Rybnik ; opiekun plastyczny: Katarzyna Michalik – Kiszka

II – miejsce:  Emilia Herzog,  ZSP w Borucinie; opiekun plastyczny:  Mariola Kandziora

III –  miejsce: Klaudia Woźniak, SP im. M. Kolbego, Teresin; opiekun plastyczny: Joanna Cempel – Stępień

 

Wyróżnienia:  Victoria Malcharek,  Świetlica w Chałupkach, opiekun plastyczny:  Małgorzata Tomas, Patrycja Kielecka, SP nr 10 w Rzeszowie, opiekun plastyczny:  Małgorzata Pękała

 

W  kategorii klas IV – VI przyznano następujące miejsca:

 

I – miejsce: Zuzanna Zdrzałek, SP nr 5 im. M. Kopernika, Rybnik; opiekun plastyczny: Alina Podeszwa

II – miejsce: Oliwia Mentel, ZSP w Rzuchowie; opiekun plastyczny: Anna Adamczyk

III –  miejsce:  Damian Nowak, SP w Targowiskach; opiekun plastyczny:  Jerzy Sznajder

 

Wyróżnienia:  Nina Dziwoki, Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda”, Rybnik, opiekun plastyczny: Katarzyna Michalik – Kiszka, Marlena Pacławska, ZS nr 5 SP Bełk, opiekun plastyczny:  Mirosława Wyleżoł – Mołdrzyk, Виктория Ігорівна, Rohatyń – Ukraina

 

W kategorii gimnazjum przyznano:

 

I – miejsce: Agnieszka Śnieżko, Stowarzyszenie Studio Ekspresji Twórczej, Gdańsk; opiekun plastyczny:  Małgorzata Polczyk

II – miejsce: Patrycja Stelmach, Miejskie Gimnazjum nr 2, Oświęcim;  opiekun plastyczny:  Maria Hutny

III –  miejsce:  Bibiáná Máričová, Liptowska Porubka – Słowacja

 

Wyróżnienia: Kaja Koster, Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Sompolnie, opiekun plastyczny: Teresa Olczak, Magdalena Kadłubek, Gimnazjum im. K. Miarki w Świerklanach, opiekun plastyczny: Maria Skrobol, Димкар Дзвенислава, Rohatyń – Ukraina, Marie Wellnitz,  Drezno  –  Niemcy,  Sebastian Brückner, Drezno – Niemcy, Jakub Riemel, Chuchelna – Czechy

 

Komisja przyznała również po raz pierwszy nagrodę GRAND PRIX  Konsula Niemiec  dla:

 

Zofii Kampki z  SP nr 15 im. Ks. Prałata K. Szwedy w Rybniku; opiekun plastyczny: Ewa Szymecka – Sura

 

Organizatorzy zapraszają wraz z rodzicami i instruktorami plastycznymi na uroczystą galę wręczenia nagród, która obędzie się 25 maja 2011 r. o godzinie 16.00 w Zespole Szkół w Krzanowicach.

 

źródło: UM Krzanowice

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here