Młodzież z Raciborza dołączyła do SLS-u

0

Ewa Trzos z Raciborza związana z klubem KS AZS Rafako Racibórz zarejestrowała się jako dawca szpiku kostnego i dołączyła do Siatkarskiej Ligi Szpiczastych. Członkowie ligi namawiają do rejestracji w bazie dawców szpiku.

Siatkarską Ligę Szpiczastych założył Jakub Pastuszka, siatkarz Czarnych Radom, u którego niedawno wykryto białaczkę. Dla wielu takich osób jedynym ratunkiem jest przeszczep szpiku kostnego. Szanse chorych wzrosną, kiedy wzrośnie liczba zarejestrowanych potencjalnych dawców szpiku kostnego. Do tej pory dzięki akcjom SLS-u grono potencjalnych dawców wzrosło o 1196 osób. zebrano także ponad 410 litrów krwi. Niedawno do Siatkarskiej Ligi Szpiczastych dołączyła Ewa Trzos z Raciborza mocno związana z miejscowym KS AZS RAFAKO RACIBÓRZ, wierny kibic siatkówki.

- reklama -

Kiedy otrzymała ulotkę propagującą akcję napisała do chorego na białaczkę Jakuba: "Dostałam Twoją ulotkę w piątek na meczu ZAKSY, zainteresowała mnie Twoja inicjatywa. Ja jakiś czas temu przystąpiłam do Rejestru dawców. Wiem, że większość dawców nigdy nie oddaje szpiku, jednak dla mnie sama świadomość, że może kiedyś znajdzie się ktoś komu będę mogła pomóc sprawia, że sama czuję się lepiej". I już na kolejnym meczu finałowym ZAKSY w Kędzierzynie, Ewa wraz z grupą kibiców z Raciborza pomagała członkom Siatkarskiej Ligi Szpiczastych.

 

/p/

 ———————-

Reklama:

www.firmy.raciborz.com.pl – Poleć znajomym! – Raciborski Katalog Firm – największa internetowa baza firm Raciborza i okolic – sprawdź, czy Twoja firma już się tu znajduje. Dodaj bezpłatny wpis do Raciborskiego Katalogu Firm!

 

Katalog Firm oferuje również płatne formy prezentacji Twojej firmy, m.in. graficzna prezentacja firmy , wyróżnienia w branżach. Jesteś zainteresowany?  Skontaktuj się z nami! – tel. 32 414 90 30 lub mail: [email protected] [email protected]

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here