Portrety znanych i mniej znanych tuszem malowane

0

Drugą część wystawy "Portrety znanych i mniej znanych" autorstwa Sylwestra Potockiego można oglądać w siedzibie Towarzystwa Miłośników Ziemi Raciborskiej . W poniedziałek odbył się wernisaż wystawy. Zobacz zdjęcia.

Wystawa podzielona została na dwie części. Pierwszą część, mniejszą od tygodnia można oglądać w Raciborskim Centrum Informacji. Wernisaż większej wystawy autorstwa Sylwestra Potockiego odbył się w poniedziałek, 9 maja w siedzibie Towarzystwa Miłośników Ziemi Raciborskiej. – Ta wystawa nie różni się od tamtej w RCI tylko wielkością i osobami portretowanymi, ale również techniką wykonania. Te prace w większości są namalowane tuszem – mówił autor prac Sylwester Potocki.

- reklama -

 

 

Sylwester Potocki z zawodu jest architektem. Nic więc dziwnego, że ciągle słyszy pytanie "skąd u architekta takie zainteresowania?". Pytanie to padło również podczas poniedziałkowego wernisażu. Oto co odpowiedział artysta: – W czasie stanu wojennego nie mogłem nigdzie zdobyć pracy, wydano nakaz zatrudniania mnie na 3,5 roku. Dowiedziałem się jednak, że mogę założyć działalność gospodarczą. Wybrałem sobie malowanie ręczne na tkaninach. Następnie autor wystawy opowiedział przybyłym na wernisaż osobom o każdym portrecie znajdującym się na wystawie.

 

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here