W Raciborzu rozpoczęły się Juwenalia

0

Raciborscy studenci rozpoczęli Juwenalia. W środę z rąk prezydenta miasta Mirosława Lenka otrzymali symboliczne klucze do bram miasta. Święto żaków potrwa dwa dni. Zobacz zdjęcia.

Jak co roku Juwenalia rozpoczęły się barwnym pochodem z uczelni na stadion PWSZ, gdzie przez dwa dni będą bawić się studenci. W paradzie udział wzięło kilkadziesiąt żaków. Niektórzy z nich ciekawie się przebrali – były smerfy, panna młoda, Edward Nożycoręki, gejsze, hipisi, kowboje i policjantki. Uroczystego otwarcia tegorocznego święta studentów dokonali wspólnie Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu Michał Szepelawy, starosta Adam Hajduk oraz prezydent Mirosław Lenk.  

- reklama -

 

 

 

 

Prezydent przekazał żakom klucz do miasta, a Rektor wypowiedział słowa "tegoroczne Juwenalia uważam za rozpoczęte". Oklaskami  nagrodzony został Adam Hajduk, który przyniósł ze sobą bony na jedzenie i napoje. – Przyniosłem ze sobą bony, żebyście później nie krzyczeli "Hajduk, Hajduk gdzie jest piwo?" – mówił starosta. Po oficjalnym rozpoczęciu imprezy wybrano osobę z najbardziej oryginalnym przebraniem. Wygrał Edward Nozycoręki.

 

 

 

Jeszcze dzisiaj na studentów czekają koncerty grup – A4, Good Day, Funk4Fun oraz Blenders. Jutro o godzinie 10.00 na Rynku rozpocznie się happening studentów, a później rozpocznie się zabawa na stadionie. Drugiego dnia wszyscy bawić się będą z grupą Epicentrum, Pomau, Zabili Mi Żółwia. Tegoroczne Juwenalia zakończą się występem zespołu Habakuk.

 

 

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here