Rowerowo po Opolszczyźnie

0

7-8 maja odbył się dwudniowy rajd rowerowy po powiatach krapkowickim i prudnickim zorganizowany przez Oddział PTTK w Raciborzu. Udział w rajdzie wzięło 27 turystów kolarzy, którzy w ciągu dwóch dni pokonali trasę o długości 120 km.

Na starcie rajdu pod pomnikiem Karolinki i Karlika w Gogolinie uczestnicy otrzymali materiały krajoznawcze i mapy dotyczące odwiedzanych terenów. Trasa pierwszego dnia rajdu prowadziła przez Krapkowice, Strzeleczki, Moszną do Gminnego Ośrodka Wypoczynkowego w Dobrej, który był bazą imprezy. W trakcie jazdy uczestnicy odwiedzili ruiny zamków w Otmęcie i Chrzelicach, zwiedzili z przewodnikiem zamek w Mosznej oraz stadninę koni. Na zakończenie pierwszego dnia odbyło się ognisko, przy którym rozegrano konkurs sprawnościowy i wręczono nagrody.

- reklama -

 

Następnego dnia po śniadaniu oraz gromkim „sto lat” dla rajdowego solenizanta wyruszyliśmy do pobliskiego Głogówka by zwiedzić zamek oraz miasto z przewodnikiem. Po trudach zwiedzania odpoczęliśmy przy smacznym obiedzie i ruszyliśmy do Raciborza.

 

Impreza odbyła się przy znakomitej pogodzie a uczestnicy pomimo zmęczenia i drobnych awarii sprzętu po drodze powrócili do domu w znakomitych humorach.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here