Straż Graniczna oczami najmłodszych

0

Rozstrzygnięto konkurs plastyczny pod hasłem „20-lecie Straży Granicznej”, zorganizowany przez Śląski Oddział Straży Granicznej dla uczniów raciborskich szkół podstawowych.

Konkurs został przeprowadzony pod patronatem Wojewody Śląskiego, Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej i Prezydenta Miasta Katowice. Celem konkursu, oprócz rozwijania zdolności plastycznych dzieci, było poszerzanie ich wiedzy na temat Straży Granicznej. Zgodnie z opracowanym regulaminem, zadaniem młodych artystów było stworzenie rysunku obrazującego działalność Straży Granicznej. Technika prac była dowolna.

- reklama -

 

 

 
 

 

 

 

Trwający od marca do maja konkurs odbył się dwuetapowo. Pierwszy etap przeprowadzony został w szkołach,  które odpowiedziały na apel Śląskiego Oddziału Straży Granicznej i zgłosiły swoich uczniów do udziału. Wybrane przez szkolne komisje 28 prac, zakwalifikowane zostały do drugiego, finałowego etapu i trafiły pod ocenę komisji Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu. Oceniane były z podziałem na dwie kategorie wiekowe autorów: uczniowie klas I-III i uczniowie klas IV-VI. Za najlepszą pracę wśród uczniów klas młodszych uznany został rysunek Karola Pieczki z klasy I Szkoły Podstawowej nr 3 w Raciborzu, a w kategorii uczniów klas IV-VI, rysunek Hanny Karchocha z klasy Vd Szkoły Podstawowej nr 15 z Raciborza. W obu kategoriach komisja konkursowa przyznała też drugie i trzecie miejsca. Ponadto komisja wyróżniła 4 inne prace. Wśród nich są 2 namalowane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 62 z Katowic, którzy wraz z pozostałymi uczniami z tej szkoły, biorącymi udział w konkursie, przygotowali specjalną wystawę plastyczną poświęconą jubileuszowi Straży Granicznej i zaprosili do jej obejrzenia funkcjonariuszy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej. Spotkanie, które odbyło się 5 maja, było okazją do przeprowadzenia z dziećmi pogadanki i prezentacji filmu o zadaniach realizowanych przez Straż Graniczną.

 

 

 
 

 

 

16 maja w komendzie Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, w ramach „Dnia otwartego” organizowanego z okazji jubileuszu oddziału, będzie można obejrzeć nadesłane na konkurs prace plastyczne. Wystawę prac będzie można zobaczyć także 1 czerwca, w ramach obchodów Dnia Dziecka.

 

/cz /

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here