Błąd w maturach z geografii potwierdzony przez CKE

1

W arkuszu z geografii  o rozszerzonym poziomie znalazł się błąd. Informację o tym fakcie potwierdziła Centralna Komisja Egzaminacyjna.

Na egzaminie maturalnym z geografii na poziomie rozszerzonym pojawiło się polecenie, by scharakteryzować dwa wykresy. Wykresy przedstawiały odpowiednie wartości temperatury i opadów (klimatogramy). Zdaniem maturzystów oba wykresy były identyczne. Centralna Komisja Egzaminacyjna potwierdziła, że pomyłka w wykresach klimatycznych jest wynikiem błędu w druku i przy ocenie egzaminu to zadanie nie będzie brane pod uwagę podaje wp.pl.

- reklama -

 

To nie pierwszy błąd na tegorocznym egzaminie dojrzałości. Wcześniej Centralna Komisja Egzaminacyjna poinformowała, że będzie na korzyść maturzystów rozstrzygać wątpliwości związane z brakiem spójności w poleceniach dotyczących rozwiązywania zdań zamkniętych w teście egzaminu maturalnego z języka polskiego na poziomie podstawowym.

 

Niespójność poleceń w teście polega na tym, że w uwadze ogólnej znajdującej się na początku arkusza, gdzie zamieszczone są zasady rozwiązywania testu, znalazł się zapis: "W zadaniach zamkniętych wybierz tylko jedną z zaproponowanych odpowiedzi". Tymczasem w zadaniu piątym polecenie brzmi: "Poprawnym relacjom interpersonalnym sprzyjają różne zachowania i cechy rozmówców przedstawione w akapitach 4 i 6. Zaznacz wszystkie właściwe"; z kolei w zadaniu ósmym napisano: "Spośród zacytowanych poniżej zdań wybierz te dwa, dla których charakterystyczne są podane funkcje tekstu".

 

/w/

 

Źródło wp.pl

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here