Rafał Lazar zastąpi Leszka Wykę w radzie powiatu

8

W miejsce zmarłego w kwietniu radnego Leszka Wyki w radzie powiatu zasiądzie Rafał Lazar (drugi na liście w okręgu nr 3), mgr teologii, katecheta w II LO, "poprawczaku" i kilku przedszkolach.

Wakujące stanowisko po ś.p. Leszku Wyce obsadzi Raciborskie Stowarzyszenie Samorządowe "Nasze Miasto", z ramienia którego zmarły zasiadał w  radzie powiatu. Choć nie ma jeszcze formalnego potwierdzenia, nowym radnym zostanie Rafał Lazar, który w ubiegłorocznych wyborach do rady powiatu uzyskał 175 głosów (3,09%), co dało mu drugi rezultat w okręgu numer 3 na liście NaM. Zgodnie z prawem to jemu przysługuje mandat radnego. Potwierdza to Robert Myśliwy, a sam Lazar wyraził już zgodę i spotka się dziś z zarządem powiatu w celu omówienia formalności. Zanim obejmie stanowisko, rada musi najpierw stwierdzić uchwałą wygaśnięcie mandatu Leszka Wyki.

- reklama -

 

Rafał Lazar jest mieszkańcem Kornowaca i ma 35 lat. Żonaty, ma czworo dzieci. Z wykształcenia jest teologiem, absolwentem Uniwersytetu Opolskiego. Zawodowo związany z raciborską oświatą, pracuje jako katecheta w II Liceum Ogólnokształcącym oraz w Zakładzie Poprawczym i Schronisku dla Nieletnich jako nauczyciel religii, historii, języka polskiego i wiedzy o społeczeństwie. Naucza również religii w kilku raciborskich przedszkolach.

 

/ps/

- reklama -

8 KOMENTARZE

  1. Jak tak można z anonimowej zasłony rzucać potwarz na człowieka? Poza tym o jakim korycie tu mowa? Dieta radnego opozycji? Łatwy chleb? Nie rozumiem tej nienawiści i pogardy.. w wykonaniu _ teologa_. Ja tam życzę Panu Rafałowi wszystkiego dobrego.

  2. Ja znam tego pana osobiście i nie za dobrze go wspominam, uważam, że religii nie powinno się mieszkać do władzy! poza tym to człowiek niezaradny i nie odpowiedni do rady powiatu. Jestem w szoku!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here