
Bardzo dobrze rozpoczęły udział w finale mistrzostw kraju kadetek siatkarki z Krzanowic. W pierwszym meczu odbywającego się w Tomaszowie Lubelskim turnieju krzanowiczanki pokonały Dziewiątkę Łódź.
Pierwszy set, mimo nie najlepszej gry, padł łupem krzanowiczanek. W drugim od początku odskoczyły siatkarki z Łodzi, których przewaga wynosiła momentami aż 8 punktów. Krzanowice zdołały doprowadzić do stanu 23:23, ale to było wszystko na co było je stać w tej partii. Trzecia odsłona to dobra gra i pewne zwycięstwo UKS. W czwartej do pewnego momentu było podobnie, aż przyszło rozluźnienie w końcówce. Mimo to udało się zakończyć tego seta i cały mecz na swoją korzyść.
GS UKS Krzanowice – Dziewiątka Łódź 3:1 (21, – 23, 20, 23)
Mimo zwycięstwa trener Tomasz Kuziak nie jest do końca zadowolony z gry swoich podopiecznych. – Dziewczyny grały bardzo nierówno, znakomite momenty przeplatając z przestojami w grze. Żeby awansować dalej, muszą zagrać lepiej w następnych meczach – komentuje.
W następnych meczach Krzanowice zmierzą się z MKS Świdnica (czwartek) i Legionowią Legionowo (piątek).
/ps/
czytaj także: Kadetki Krzanowic wyruszają na podbój Polski






![Opowieść o Camino de Santiago w bibliotece na Ostrogu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/santiago-klub-przyjaciol-biblioteki.jpg)
![Kawiarenka Seniora: rozmowy o świętach, zdrowiu i codziennych wyzwaniach [ZDJĘCIA] Kawiarenka Seniora: rozmowy o świętach, zdrowiu i codziennych wyzwaniach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/kawiarenka-seniora.jpg)
![Złote medale zawodników Łamatora na mistrzostwach Śląska [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/lamator-raciborz-11.jpg)




![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)


![Zawodnicy KSW Łamator z medalami na Copa Silesia 11 [ZDJĘCIA] Zawodnicy KSW Łamator z medalami na Copa Silesia 11](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/lamator-raciborz.jpg)
![Trzech zawodników RTW na Mistrzostwach Świata ISA w Salwadorze [ZDJĘCIA] Trzech zawodników RTW na Mistrzostwach Świata ISA w Salwadorze](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/raciborskie-towarzystwo-wioslarskie-rtw.jpg)






