J. Palikot: Czas na gruntowne zmiany

8

– Czas dokonać w Polsce zmian, a prawdziwa zmiana to Ruch Poparcia Palikota – nawoływał dziś na rynku Janusz Palikot. Polityk wpadł na godzinę do Raciborza, by przekonać, dlaczego to na niego warto oddać głos.

Były członek Platformy Obywatelskiej, obecnie lider własnego ruchu, wkroczył na rynek i zaczął bez owijania w bawełnę. – W Polsce brakuje siedem milionów miejsc pracy, trzy miliony rodaków zmuszonych jest pracować za granicą. To wina poprzednich rządów, które prowadząc politykę "nic nierobienia" myślą tylko jak wygrać następne wybory, nie zaś o zwykłych ludziach – zagrzmiał, przytaczając kolejne "zasługi" rządu Donalda Tuska: narastające zadłużenie, drożyznę, zmiany w OFE, utrzymywanie kościelnego funduszu świadczeń pieniężnych, utrzymywanie misji wojskowej w Afganistanie etc.

- reklama -

 

 

 
 
 

 

 

Przemówieniu przysłuchiwało się kilkadziesiąt osób. Jego sympatycy w tym samym czasie rozdawali uczestnikom spotkania i przypadkowym  przechodniom ulotki i materiały promocyjne partii. Palikot wyjawił powody swojego odejścia z Platformy: – Wystąpiłem z PO na znak protestu przeciwko biernej polityce, polegającej tylko na zwalczaniu PiS-u i utrzymywaniu się przy władzy. Jak było do przewidzenia, dostało się też PiS-owi i Jarosławowi Kaczyńskiemu: – PiS działa w sposób rasistowski, dlatego dążę do jego delegalizacji, ale Tuskowi jego istnienie jest na rękę jako straszak na społeczeństwo – mówił.

 

 

 
 
W tym samym czasie na rynku grupa członków i sympatyków ugrupowania Polska Jest Najważniejsza prowadziła ankiety wśród raciborzan

 

 

 

Po rekapitulacji założeń programowych przyszła pora na zadawanie pytań. Zgromadzonych interesowało m.  in. . jakie koalicje dopuszcza Palikot na ewentualność wygranych wyborów. – Jedyne możliwe koalicje to z PO i SLD, nigdy z PiS – stwierdził kategorycznie. Po nieco ponad godzinnym spotkaniu udał się na krótki wywiad do Radia "Vanessa", a następnie wyruszył do Wodzisławia.

 

 

 

 

 

 

 

/ps/

- reklama -

8 KOMENTARZE

  1. W Raciborzu nie ma miejsca na gruntowne zmiany !
    1/ Przewodniczacym Rady Miasta , po raz piaty, /5 x4=20/ wybrany został Ojciec m o r d e r cy Tadeusz Wojnar
    2/Prezesem NOWOCZESNEJ spółdzielni mieszkaniowej od lat ponad 20-tu został,, wybrany,, przez radę nadzorczą tej spółdzielni -Tadeusz Wojnar
    3/ po raz kolejny rada nadzorcza ustaliła niebotyczna pensję dla prezesa Tadeusz Wojnara, cirka 30 000zł .
    4/ wszelkie wnioski i postulaty o wygaszenie jego mandatu radnego kolidujace z ustawa sa odrzucane!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here