
W poniedziałek rano w zakładzie stolarsko-tapicerskim w Kuźni Raciborskiej doszło do groźnego pożaru. Wstępnie ustalono, że przyczyną pożaru była nieprawidłowa eksploatacja pieca centralnego ogrzewania.
Do zdarzenia doszło około godziny 6.00 przy ulicy Słowackiego. W akcji gaszenia pożaru udział wzięło 12 strażaków. Spłonęło wyposażenie zakładu stolarsko-tapicerskiego, materiały do produkcji oraz gotowe wyroby. Akcja trwała prawie 2 godziny. Przyczyną pożaru była nieprawidłowa eksploatacja pieca centralnego ogrzewania. W pomieszczeniu znajdowały się także dwie butle z gazem, które wybuchły.
/p/






![Biblioteczne kluby zakończyły sezon. Czerwiec pełen spotkań i kreatywnych zajęć [ZDJĘCIA] Biblioteczne kluby zakończyły sezon. Czerwiec pełen spotkań i kreatywnych zajęć](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/biblioteka-kluby.jpg)
![XXVII Pływadła w Raciborzu w ramach Festiwalu Górnej Odry [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/plywadla-2026-60.jpg)
![Medale za długoletnie pożycie małżeńskie wręczone w Raciborzu [ZDJĘCIA] 50 lecie pozycia malzenskiego raciborz usc](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/50-lecie-pozycia-malzenskiego-raciborz-usc.jpg)



![Raciborska biblioteka zaprosiła dzieci do świata „Opowieści z Narnii” [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka zaprosiła dzieci do świata „Opowieści z Narnii”](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-biblioteka.jpg)

![Wakacyjne podróże po literaturze rozpoczęte od detektywistycznych zagadek [ZDJĘCIA] Wakacyjne podróże po literaturze rozpoczęte od detektywistycznych zagadek](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/lato-z-biblioteka-14.jpg)




![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)









