Akcja dla śląskich lasów

1

Gabriela Lenartowicz – prezes WFOŚiGW w Katowicach wzięła udział w ekologicznej akcji "Drzewko szczęścia", której finał odbył się 13 maja w rybnickim lesie, niedaleko polany Kanetowiec.

Tam przedstawiciele władz regionu, świata kultury, biznesu, mediów oraz śląskich samorządów, a także wiceminister rozwoju regionalnego Adam Ździebło wspólnie posadzili kilkaset młodych sosen.

- reklama -

 

 

 
 

 

 

Nieprzypadkowo wybrano to miejsce, gdyż niedawno pod budowę pobliskiej autostrady wycięto tu ponad 140 hektarów lasów. Powstały teraz młodnik ma zapoczątkować, choćby częściowe, odradzanie się zniszczonego przez ludzi drzewostanu.  – Sadząc tu nowy las mamy okazję uświadomić sobie, że jesteśmy częścią środowiska naturalnego, dlatego musimy dbać o nie oraz uczyć się współistnieć z przyrodą na co dzień. Po za tym to ważne miejsce – otulina dla Rybnika i okolic będąca świetnym miejscem do spacerów i wypoczynku całych rodzin – mówiła G. Lenartowicz, która już trzeci rok aktywnie uczestniczy w symbolicznym finale akcji, dobrze wpisującym się w ogólnoświatową ideę kampanii ONZ pn. "Obsadźmy naszą planetę". Śląska akcja sadzenia drzew zainicjowana przed czterema laty przez firmę Vattenfall oraz Dziennik Zachodni przyczyniła się do posadzenia w nadleśnictwach Rudziniec, Rybnik i Świerklaniec ok. 100 tys. drzewek – głównie rodzimych odmian dębu, buka i sosny. W ramach tego projektu planowane jest posadzenie w naszym regionie w ciągu 10 lat prawie miliona sadzonek. Zdaniem organizatorów tego przedsięwzięcia, nowe lasy to także jeden z najprostszych sposobów łagodzenia zmian klimatu.

 

Czytaj najnowsze wydanie Gazety-Informatora

 

/w/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Ludzie słuchajcie , ale jazda las sadzą! To są kpiny . Są pewne obligatoryjne działania Lasów Państwowych, a robi się z tego szopkę polityczną. Jeszcze ten Epikurski akcent ” drzewko szczęścia”. Dojdzie do tego, że pani /pan … zrobi siusiu i w tym miejscu powstanie tama zaporowa. Jest źle z wartościami patrząc na wymiar aksjologii normatywnej. Dlaczego ja tak to widzę. Chyba wiem, bo mam dość tej obłudy.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here