„Współodczuwanie” dla Funduszu

0

Katowicki WFOŚiGW , w ramach programu prowadzonego prze Klub "Gaja" i obchodów Dnia Praw Zwierząt, otrzymał nagrodę "Współodczuwania". Z rąk prezesa "Gai" nagrodę odebrała Gabriela Lenartowicz – prezes Funduszu.

Do programu prowadzonego przez działaczy Klubu Gaja zgłosiło akces ponad 30 tysięcy osób w całym kraju, a całe przedsięwzięcie patronatem objęło Ministerstwo Środowiska. W siedzibie Biblioteki Śląskiej w Katowicach, gdzie zorganizowano tegoroczne wojewódzkie obchody Dnia Praw Zwierząt, które przypada na dzień 23 maja. Nagrodę dla Funduszu z rąk założyciela Klubu Gaja Jacka Bożka odebrała Gabriela Lenartowicz – prezes katowickiego WFOŚiGW. Nagrody  "Współodczuwania" przyznano również Narodowemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot oraz Marcinowi Czyżewskiemu – publicyście ekologicznemu z Gazety Wyborczej.

- reklama -

 

Około 200 licealistów i gimnazjalistów tego dnia uczestniczyło w panelu dyskusyjnym na temat praw zwierząt oraz w ekologicznych happeningach zorganizowanych w centrum miasta. Z okazji obchodzonego od 1997 roku Dnia Praw Zwierząt, Klub Gaja – jedna  z najstarszych i wiodących organizacji społecznych zajmujących się ochroną środowiska i prawami zwierząt w Polsce – swą doroczną nagrodą "Współodczuwania" nagrodził Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach . Przyznano ją za wsparcie – razem z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – innowacyjnego w Polsce programu "Pomagamy zwierzętom – chronimy klimat". Trwająca  od dwóch lat akcja realizowana jest głównie w placówkach oświatowych poprzez liczne kampanie edukacyjne i informacyjne o  prawach zwierząt oraz godnym, humanitarnym traktowaniu ich przez ludzi, a także o roli zwierząt w naszym życiu i wpływie przemysłowej hodowli zwierząt na zmiany klimatyczne. Jej organizatorzy poprzez wykłady, prelekcje happeningi, wystawy i różnego rodzaju publikacje przekonują, że warto dążyć do takiego życia na planecie, gdzie zwierzęta w środowisku naturalnym zagospodarowanym mądrze przez człowieka, będą mogły żyć we właściwych dla siebie warunkach, dla swojego i wspólnego dobra.

 

Wanda Gozdek

 

Czytaj najnowsze wydanie Gazety-Informatora

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here