Industriada przyciągnęła do Rud tłumy

0

Setki osób skorzystało w miniony weekend (11-12 czerwca) z przejazdów kolejką wąskotorową na trasie Rudy -Paproć i Rudy -Stanica.

Tegoroczne Święto Szlaku Zabytków Techniki, zwane również "Industriadą" zostało połączone z rodzinnym festynem, jaki odbywał się w sąsiedztwie zabytkowej stacji. Jego organizatorami był Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, Zabytkowa Stacja Kolejki Wąskotorowej w Rudach , rada sołecka Rud, Koło Gospodyń Wiejskich i Zespół Szkół Ogólnokształcących w Rudach . Patronat nad imprezą objął poseł Henryk Siedlaczek .

- reklama -

 

Na uczestników tej wielkiej imprezy czekało mnóstwo atrakcji: od przejazdów turystycznymi wagonikami, ciągniętymi przez ponad czterdziestoletnie maszyny po wspólną zabawę przy grillowanej kiełbasce, złocistym napoju oraz muzyce, serwowanej m. in. przez prezenterki TV Silesia – Kornelę Maroszek i Justynę Gawlik, trio Magdalenę Wronę, Dominikę Zawadę i Karolinę Wojtoszek czy czeski zespół Klassic.

Na nudę nie mogli narzekać najmłodsi, którzy chętnie korzystali z zabaw przygotowanych przez organizatorów. Prócz możliwości skorzystania z dmuchanego zamku czy basenu z piłkami, można było pojeździć konno, postrzelać z łuku, a także wziąć udział w szeregu rozmaitych konkursów prowadzonych przez rudzkiego radnego Manfreda Wronę.

 

 

Dużym zainteresowaniem na terenie stacji cieszyły się specjalnie przygotowane wagonowe platformy barowe, na których można było usiąść i wypić kawę czy przejazd ręczną drezyną. Niemałe zainteresowanie wśród odwiedzających rudzką wąskotorówkę wzbudziła poruszająca się po torach lokomotywa elektryczna marki "Siemens" z 1896 r. Ten nieco dziwnie wyglądający elektrowóz poruszał się wyłącznie dzięki przewodom elektrycznym, podpiętym do jednego z silników.

Podczas zabawy wśród publiczności przechadzali się uczniowie z rudzkiego gimnazjum, sprzedając losy. Każdy uczestnik festynu mógł nabyć ich dowolną ilość, a nagrodą był wysokiej klasy płaskoekranowy telewizor, którego szczęśliwym posiadaczem stał się Norbert Kaszek z Rud.

/BaK/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here