Czy remont Eichendorffa zakończy się w terminie?

1

O ile pierwszy odcinek remontu ul. Eichendorffa dochodzący do skrzyżowania z Opawską i budowanego ronda jest już prawie na ukończeniu, to drugi odcinek w stronę wiaduktu napotkał na przeszkody.

Remont drugiego odcinka tej ulicy rozpoczął się około 10 dni później od rozpoczęcia remontu pierwszego odcinka od skrzyżowania z Waryńskiego do Opawskiej. Od dawna było wiadomo, że pod wiaduktem w ciągu ulic Eichendorfa i 1 Maja, przy nawet niewielkich opadach stoi woda, przy większych opadach droga pod wiaduktem stawała się nieprzejezdna. Podczas obecnie prowadzonego remontu "wyszło szydło z worka". Po zdjęciu nawierzchni jezdni w zagłębiu zebrały się wody gruntowe, chociaż w tym czasie nie było żadnych opadów.

- reklama -

 

 

 
 

 

 

Maciej Basista, rzecznik ZWiK w Raciborzu, stwierdził, że wie o tym, że pod wiaduktem jest lustro wody (tak właśnie to określił), jednak nikt z Urzędu Miasta nie zwrócił się do Wodociągów, żeby z tym coś zrobić. Z kolei Remigiusz Trawiński, główny wykonawca prowadzonego remontu powiedział – jesteśmy w trakcie rozwiązywania tego problemu.

 

Redakcja zwróciła się również do rzecznika prasowego w Urzędzie Miasta, które jest inwestorem w tym zadaniu, na co otrzymała następującą odpowiedź: "…że wody gruntowe, o których Pani wspomina,  mają zostać przejęte i odprowadzone do istniejącej przepompowni. Ponadto w planach jest modernizacja istniejącego odwodnienia wód deszczowych. Obecnie jest wykonywana dokumentacja dot. odwodnienia tego odcinka. Nie ma to jednak wpływu na zmianę terminu realizacji inwestycji tj. remontu ul. Eichendorffa. "

 

 
 
 
 
 

 

/w/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here