Teatralne zakończenie roku szkolnego

0

Dwie grupy teatralne działające przy Młodzieżowym Domu Kultury zaprezentowały się w środę, 15 czerwca podczas "Teatralnego zakończenia roku szkolnego".  Zdjęcia – teatralne zakończenie roku szkolnego w MDK .

Podczas "Teatralnego zakończenia roku szkolnego", które potrwa dwa dni, zaprezentowała się grupa teatralna "Drabina”. Grupa działa od 4 lat, w prawie niezmienionym składzie. Tworzą ją: Natalia Janiga, Dorota Świdzińska, Agnieszka Bugajska, Kamila Potaczek, Dominika Wysocka, Paulina Wala, Alicja Zysiek, Martyna Mętel i Julia Bilińska. Spektakle grupy „Drabina” były nagradzane na różnych przeglądach i festiwalach, m.in. Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej czy Międzynarodowy Przegląd Widowisk Bożonarodzeniowych „Radlińskie Betlejki”. W środę "Drabina" zaprezentowała spektakl „Najdłuższa podróż”. Spektakl powstał na motywach „Małego księcia” Antoine de Saint-Exupery’ego i „Alchemika” Paulo Coello. To opowieść o poszukiwaniu sensu istnienia w każdej sekundzie naszego życia.

- reklama -

 

 

 

Tego wieczoru na scenie można było także zobaczyć grupę teatralną "4 ściana". Ta grupa działa od 5 lat i tworzą ją: Dominika Dygus, Katarzyna Marczyk, Wiktoria Łunkiewicz, Aneta Jurczyk, Mateusz Gola i Kamil Staszczyszyn. "4 Ściana” od kilku lat uczestniczy w Międzynarodowych Warsztatach Teatralnych – Pantomima w Radzimowie Górnym, gdzie pod okiem aktorów Wrocławskiego Teatru Pantomimy, Radomira i Anety Piorunów, szkolą sztukę mimu. Spektakle z udziałem aktorów grupy można było zobaczyć m. in. podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych ViaTHEA w Zgorzelcu/Goerlitz czy Przeglądu Teatrów Amatorskich „Świętojanka” w Poznaniu. "4Ściana” jest laureatem wielu przeglądów  teatralnych – zarówno powiatowych jak i wojewódzkich. Spektakl, który przedstawili raciborskiej publiczności to "Homo?". Opowiada on o próbie dopasowania się każdego z nas w różne sytuacje życiowe, w różne kultury czy grupy. Gdzie są granice naszego człowieczeństwa? Aktorzy obu grup nagrodzeni zostali gromkimi brawami.

 

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here