
W środę, 29 czerwca na sali RN'B w klubie Magic w Krzyżanowicach wystąpi Grubson.
Tomasz 'GrubSon' Iwanca to polski artysta hip-hopowy z Rybnika. Grubson pojawił się na hiphopowej scenie już pod koniec lat 90. Występował wtedy w projekcie „Po-3na Różnica”. Kolejnym składem, w którym udzielał się Grubson była Wolność Słowa. Z tym zespołem muzyk nagrał jedną demówkę. Pod koniec 2003 roku ukazał się pierwszy nielegalny solowy krążek Grubsona, „N.O.C.” (Nowiny-Osiedle-Chabrowa). Muzyk zaczął zdobywać popularność w środowisku. Grał coraz więcej koncertów, nagrywał nowe płyty. Kolejne lata przekładały się na jeszcze większą popularność Grubsona. W 2008 wydał mixtape "Siła-Z-Pokoju MixTape Vol.1". Aktualnie artysta ma na swoim koncie siedem krążków. Ostatni album Grubsona zatytułowany „O.R.S.” wydany przez MaxFloRec pojawił się na rynku 19 sierpnia 2009r.

/p/






![Kreatywność tematem grudniowego spotkania „Biblioteki kobiet” w Raciborzu [ZDJĘCIA] Kreatywność tematem grudniowego spotkania „Biblioteki kobiet” w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/kreatywna-biblioteka-kobiet.jpg)

![PTTK Racibórz podsumowało rok podczas wycieczki w Tatry [ZDJĘCIA] PTTK Racibórz podsumowało rok podczas wycieczki w Tatry](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/pttk-raciborz-bialka-tatrzanska-1.jpg)

![Świąteczna pomoc trafiła do potrzebujących w Raciborzu i Pogrzebieniu [ZDJĘCIA] Świąteczna pomoc trafiła do potrzebujących w Raciborzu i Pogrzebieniu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/wigilia-dla-potrzebujacych.jpg)
![Spotkania wigilijne dla seniorów i osób samotnych w gminie Krzyżanowice [ZDJĘCIA] spotkania wigilijne gmina krzyzanowice](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/spotkania-wigilijne-gmina-krzyzanowice.jpg)
![Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przeglad-koled.jpg)

![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Hałas, śmieci i zniszczenia. Raciborzanka opisuje życie obok pubu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)

![W Krzyżanowicach zniszczono świąteczne dekoracje [WIDEO]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/wandalizm-krzyzanowice.jpg)
![Śpiewamy światu. Świąteczny singiel Stasia Karonia z raciborskim akcentem [WIDEO] Śpiewamy światu. Świąteczny singiel Stasia Karonia z raciborskim akcentem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/stas-karon-ars.jpg)




