Najtańsza oferta przetargowa w dziejach miasta

37

Tylko złotówkę plus VAT zaoferowano w przetargu na emisję filmów promocyjnych "Zacznij od przedszkola ". To najniższa oferta w historii miasta – donosi portal nowiny.pl o rozstrzygnięciu przetargu.

W ubiegłym tygodniu urząd miasta ogłosił przetarg na emisję filmów zachęcających rodziców dzieci w wieku przedszkolnym do posyłania swych pociech do przedszkoli . Filmy ukazujące każde miejskie przedszkole z osobna powstawały na zlecenie magistratu przez całą wiosnę. W środę przetarg rozstrzygnięto. Nowiny.pl zwracają uwagę na niespotykaną dotąd cenę, zaproponowaną przez wybranego oferenta – 1 zł + VAT.

- reklama -

 

Prezydent Raciborza Mirosław Lenk przyznał, że miał wątpliwości co do rozstrzygnięcia przetargu. – Jest to w pewnym sensie darowizna tej firmy na rzecz miasta. Cieszę się, że cena jest niska, choć tu jest rażąco niska. Dlatego pytaliśmy oferenta skąd jej wysokość – piszą Nowiny.pl.

 

Mirosław Lenk  miał wątpliwości co do rozstrzygnięcia przetargu. Dlatego pytaliśmy oferenta skąd jej wysokość. Uzasadnił to sensownie, tłumacząc, że od lat realizuje program dla przedszkoli – oznajmił włodarz na dzisiejszej posesyjnej konferencji prasowej w magistraci – podają nowiny.pl

 

 

 

Raciborskie Media Ireneusz Burek (wydawca Raciborskiego Portalu Internetowego raciborz.com.pl) w odpowiedzi na pismo M.Lenka , piszą w uzasadnieniu m.in:

"Raciborski Portal Internetowy jako pierwszy portal informacyjny,  od początku swego istnienia przyjął politykę wspierania środowiska edukacyjnego na terenie powiatu raciborskiego. Przejawem realizowanej misji jest między innymi fakt, iż siedem lat temu stworzono oprogramowanie w dziale Edukacja , które całkowicie bezpłatnie udostępniono placówkom przedszkolnym i szkolnym oraz stowarzyszeniom i instytucjom non-profit aby mogły się promować. Do dziś każda placówka ma możliwość całkowicie bezpłatnie umieszczać samodzielnie artykuły i zdjęcia, które są automatycznie publikowane na portalu. Ponadto Redakcja udziela bezpłatnie wsparcia technicznego w każdym przypadku stałej współpracy lub doraźnie publikuje bezpłatnie materiały promujące placówki edukacyjne .  Kilka miesięcy temu, realizując  politykę wsparcia placówek edukacyjnych skierowano do wiceprezydent L.Nowackiej propozycję stworzenia platformy edukacyjnej dla przedszkoli , która również miała umożliwić bezpłatne promowanie placówek edukacyjnych.  (Na pismo do dziś nie otrzymaliśmy odpowiedzi.)

W warunkach wspomnianego przetargu było promowanie przez około roku spotów reklamowych na łamach portalu w oparciu o posiadane technologie prezentacji materiałów graficznych i wideo.  Promocja o jakiej mowa jest niczym innym jak formą działania, które dotychczas jest realizowane bez odpłatności dla placówek przedszkolnych. Zaś przy założeniu, że odpada koszt  ich produkcji (tak wynika z warunków przetargu), jedynym zadaniem Oferenta jest umieszczenie spotów na serwerze oraz wykonanie przycisku graficznego linkującego do ww materiałów wideo. Pomijając znikomy koszt uruchomienia promocji koszty emisji nie występują lub nie są większe niż promocja placówek proponowana  od lat bezpłatnie.

Wartość oferty 1zł + VAT nie jest zaniżoną wartością w sensie stricte (co sugerowano w piśmie określając pozycję jako rażąco niską) a symbolicznym wpisem do właściwej rubryki  aby formalnie oferta  mogła być brana pod uwagę (gdyż jako kryterium oceny przyjęto w 100% cenę, nie zaś inne warunki promocji takie jak chociażby atrakcyjność wykonania promocji, dodatkowe działania wspomagające promocję itp)."

 

Konkurencyjna firma, która starała się o zlecenie z Batorego –  Fabryka Informacji s.c. (wydawca "naszraciborz.pl") wyceniła usługę na ponad 18 tys. zł. Jak ustaliliśmy, jej właściciele nie wykluczają oprotestowania wyniku przetargu – podają nowiny.pl.

Warto dodać, iż  Miasto zaplanowało na  ten cel wydać 42 tys zł. 

 

/lp/

 

 ———————-

Reklama:

 

Raciborski Katalog Firm – największa internetowa baza firm Raciborza i okolic.
Sprawdź, czy Twoja firma już się tu znajduje.
Dodaj bezpłatny wpis do Raciborskiego Katalogu Firm !

www.firmy.raciborz.com.pl – Poleć znajomym!

Katalog Firm oferuje również płatne formy prezentacji Twojej firmy, m.in. graficzna prezentacja firmy , wyróżnienia w branżach. Jesteś zainteresowany?  Skontaktuj się z nami! – tel. 32 414 90 30
lub mail: [email protected]   [email protected]

Prezentacja w Internetowym Katalogu firm – to najtańsza a zarazem skuteczna reklama internetowa.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

37 KOMENTARZE

 1. no to sie waw pewnie straszliwie wkurzył, a już miał kolejne 18 tys ukartowane od kolegi mirka l.

 2. Coś mi się zdaje, że firma Ireneusza Burka urządziła pewnego rodzaju
  happening, na zasadzie: jeśli wszystkie zamówienia z rzędu zgarnia jedna
  wskazana firma, której redaktor jest 24 radnym zasiadającym od lat po
  stronie koalicji Wojnara i Lenka, to my chcemy zwrócić uwagę na jawne
  kupczenie zamówieniami i utrzymywanie z nich tylko „jedynie słusznych”
  dziennikarzy. Skoro miasto sponsoruje tylko jednych, to my możemy ich
  przebić tylko dajac prezent miastu! Ja to odczytuję jako gest rozpaczy
  dziennikarskiej. Zobaczymy: UM już był ugadany z wawami na 18 000 zł.
  Ludzie, 18 000 zł to koszt produkcji, zdjęć, reżysera i emisji takich
  filmów w kablówce, a nie smego ich zawieszenia na stronce. Widać jakie
  tu wałki idą na codzień!

 3. amba

  No ładnie… 18 tysięcy za wrzutkę gotowego materiału na stronkę Wawa. Była już afera z filmami promującymi Lenka przed wyborami, ale tam nie było aż takiej kasy. Nieźle się niektórzy cenią…

 4. rac

  Ciekawe faktycznie jest to, że urząd przeznaczył na ten cel 42 tysiące zł. Nie sądzicie, że to lekka przesada aby wybranemy portalowi wypłacić tyle kasy za emisję filmików? Czy ktokolwiek nadzoruje budżet tego miasta?? To woła o pomstę do nieba.

 5. Wyjaśniam, że kablówka nie nagrywała tych filmików. Przetarg na zrobienie filmików wygrała firma spoza Raciborza. Prawdopodobnie w projekcie unijnym jest również podobna (albo i większa kasa) na promocję filmów w lokalnej telewizji – ale tu mamy RTK i RTK zaledwie więc nie było przetargu. Sprytne co nie? Z portalem (jedynym słusznym) też było ładnie ustawione ale I.Burek to zepsuł (Już waw go za to nie polubi).

 6. edward

  waw sie juz pewnie caly trzesie z nerwow, swoja droga 18 tys droga nie chodzi… a moze jednak?

 7. waw ma niejeden taki przetarg albo uproszczone zapytanei o cenę (jesli tylko nie jest przetarg wymagany) ustawony. Czesze kasę od Miasta jak ta lala.

 8. To są pieniądze unijne i jeśli nie są wykorzystane w Raciborzu, to będą
  gdzieś indziej wykorzystane i zarobią przedsiębiorcy z innych miast. Miasto miało zaplanowane wydać na to 42 tys. a że był to projekt unijny to prawdopodobnie Miasto nic by nie wydało. Mogło zostać to tu w Raciborzu. Burek jak i waw nie prowadzą
  portali sami, lecz zatrudniają ludzi, dla których to też mogłyby być
  pieniądze. Jednym słowem miasto jest głupie, bo nie potrafi korzystać z pieniędzy unijnych. Zła , głupia rozgrywka Panie Lenk i Krzyżek! Uczcie się od innych jak korzystać z środków unijnych a nie jak na nich przekręcać bo wyjdziecie jak Zabłocki…

 9. aluś

  Burek zagrał na nosie układowi władza-naszemedia i chyba o to chodziło. No bo kto może w trym mieście powiedzieć, że RACIBÓRZ jest NASZ? Przy okazji wyszło, że waw wycenia kilka kliknięc na 18 tys he he

 10. Jak media mają być niezalezne od miasta czy powiatu,skoro jak piszecie tyle kasy czerpią? Media mają władzy na ręce patrzyć a nie wchodzic z nią w układy. Co o tym sądzicie?

 11. Właśnie myślę, że ten przetarg z symboliczną złotówką jest swoistym manifestem portalu raciborz.com.pl przeciwko układom władzy i mediów. MIasto powinno z mediami rozmawiać a nie je finansować bo to jest przekupstwo i właśnie układy (finansowe i nie tylko). Jednak trzeba zauażyć, że w małych miasteczkach nie jest to odosobniony przypadek, że media czerpią korzyści z urzędów. Urzędy mają spore kwoty do wydania i gdzieś na lokalnym rynku mogą je wydawać. Jeśli cokolwiek zlecają firmom lokalnym to „czynią je sbie poddanymi”. Jak masz zlecenie z miasta to musiz siedzieć cicho. To system stary jak świat. Obecny prezydent Lenk i Wojnar (który faktycznie rządzi) finansująw ten sposób waw, radio i RTK i tutaj o niezależności nie można mówić.

 12. polis

  Brawo panie Burek! 1 złoty to niby nic a jednak tak wiele!

 13. kamil

  To czytelny gest jednostki wobec układom. Należy jednak obserwować, czy nie zechcą urwać głowy niewygodnemu graczowi. Jak tu ktoś słusznie powiedział – tym ruchem został zachwiany pewny mechanizm finansowania portalu wawa przez miasto – a jeśli chodzi o pieniądze (tutaj niemałe) to „każde środki dozwolone”. Obyśmy nie zobaczyli jakiegoś fatalnego zakończenia. Że się może odniosę w zbyt wolnym skojarzeniu i porównaniu – do tragedii Leszka Wyki.

 14. waw

  JA u siebie na portalu nie muszę przynajmniej pisać komentarzy, jak na tym dennym portalu. Burek siedzi cały dzień z czterema literami w krześle i pisze komenty pod różnymi nickami. Żal.pl

 15. waw, a co twoi pracownicy robią, jak tylko piszą komentarze pod artykułami na waszym głupim portalu? obrażasz pracowników Burka, którzy np dzisiaj napisali dużo więcej o skuteriadzie i nie byli przez 5 min. na rozpoczęciu. Sciągasz bezczelnie teksty i wydarzenia z innych portali i podajesz jako swoje. też żal.pl

 16. No dobra. Burek wygrał, miasto zapłaci mu złotówkę i cały kolejny rok, za tę złotówkę chłopina przeżyje? A może synów będzie ganiał do pracy w tym swoim SroftIB? Albo kazał im ulotki roznosić z Kauflandu a pieniądze oddawać sobie? Panie Burek, miej pan honor. I tak nie będziesz pan już długo istniał… A że pozwolę sobie na małe pytanie. Portal jeszcze długo będzie w fazie beta? 10 lat chyba wystarczy? A może 50 trzeba? A może pana pracownicy nie wiedzą, jak to usunąć? A już wiem, pewno za skrypcik trzeba zapłacić, a 1 złoty + VAT to za mało? Sprzedaj pan myszkę, albo dwie, może wtedy wystarczy? Co ludzie nie chcą kupować? Nie dziwota, skoro mają mieć z panem do czynienia…

 17. kibic

  O zaczyna się kąśliwa jatka, jak to zwykle z rąk konkurencji. Domniemam. Czytelnicy jak im się portal nie podoba to po prostu nie wchodzą. Ale złośliwość tej miary to musi być jednak słabiutka konkurencja. Ta, która zna swoje znaczenie – po prostu robi swoje.

 18. Komuś bardzo zalazł Burek za skórę, może to ty nie zarobiłeś tych pieniędzy? Nikomu praca jeszcze nie zaszkodziła, a czym skorupka za młodu… Lepiej się pomódl za siebie, bo pewnie jesteś katolikiem.

 19. Burek mi nie zaszkodził, bo jest za słaby. Modlić się będę, ale za niego. Żeby na motorze się nie zabił czasem. A co do tego, czy jestem z konkurencji? Nie, nie jestem. Jeśli o mnie chodzi gów** mnie obchodzi, gdzie te filmiki polecą, ale u Burka tyle odsłon, co kot napłakał. Waw pokazał dokładne statystyki, ale Lenk woli dać to komuś, kto zrobił sobie z niego jaja. Wątpię, czy ten przetarg w ogóle jest ważny. Za taką kwotę… Porównajcie sobie państwo wygląd poważnych portali (NaszRacibórz.pl Nowiny.pl) z portalem Burka. Wstyd i żenada panie Ireneuszu… Toż to zacofanie okropne… A może Wasz grafik do niczego jest? Na pewno…

 20. Szanowny Panie/ Szanowna Pani,
  może by tak jednak przystopować z tymi personalnymi potyczkami, bo ironia nt. wypadków na motorze czy naśmiewanie się z „bliskich” p. IB, to chyba już lekka przesada, która nie mieści się w granicach zdrowej dyskusji. Co wspólnego mają synowie IB z tym, co się dzieje na portalu tym, czy innym? Nie sądzę, żeby poruszanie tematów okołoprywatnych miało sens w merytorycznej dyskusji. No, chyba, że nie o taką Ci chodzi. W przeciwnym razie, zakmnij mordę i sper*alaj.

 21. Do poprzednika. Witam panie Ireneuszu. Ładnie to tak się nie podpisywać?

 22. Nie jestem „panem Ireneuszem”. Ale bez problemu mogłabym Ciebie podpisać.więc może zaczniemy od publicznego przedstawienia „forumowego bluzgacza”?

 23. [img]http://traffic.alexa.com/graph?&w=400&h=220&o=f&c=1&y=u&b=ffffff&n=666666&r=6m&u=raciborz.com.pl&&u=naszraciborz.pl&u=nowiny.pl&[/img]

 24. [img]upload/small_0graph.jpg[/img][img]http://traffic.alexa.com/graph?&w=400&h=220&o=f&c=1&y=u&b=ffffff&n=666666&r=6m&u=raciborz.com.pl&&u=naszraciborz.pl&u=nowiny.pl&[/img][img]http://traffic.alexa.com/graph?&w=400&h=220&o=f&c=1&y=u&b=ffffff&n=666666&r=3m&u=naszraciborz.pl&&u=raciborz.com.pl&[/img]

 25. asfa

  Jak widać na poniższym obrazku, rzeczywwiście waw szczytował raz w
  miesiącu maju. W pozostałych miesiącach konkurenci idą raz lepiej, raz
  gorzej, w sumie łeb w łeb. Ostatnio, jak widać Burek na górze. Zatem
  teza, o przyrodzonej statystycznej wyższości wawa są wyssane z palca.

 26. Jeśli dobrze widzę, to popularność wszystkich portali jest zbliżona, a juz na pewno raciborz.com.pl i naszraciborz.pl praktycznie identyczne – nie licząc okresów gdzie albo jeden albo drugi przoduje. Więc po co te szkalowania? Dobrze, że znalazł się wśród czytelników ktoś bardzej zorientowany niż mister. To co robisz, mister to manipulacja, nie masz przyzwoitości. Kim jesteś? Masz troszkę odwagi aby podpisać się nazwiskiem?

 27. Waw się ostatnio przeprowadził (naprzeciw UM)… chyba po to żeby mieć bliżej do prezydenta i żeby szybciej przetargi do niego dochodziły a nie zabłądziły gdzieś po drodze…

 28. BRUM

  Ogólnie, to żenujące. Mam nadzieje, że koment w dyskusji podpisany przez Waw, to podpierdółka. Bardzo niesmaczna historia Panowie.

 29. waw

  Brum, żadna to podpierdółka. Burek mnie juz denerwuje, treba wykurzyć hadziaja z miasta. Niech spada skąd przyszedł z rodzinką. A i niech interes bierze ze sobą!

 30. do waw

  ROTFL 🙂 WAW, a może to TY zabierzesz swoje zabawki i pójdziesz na „swój plac”, zajął byś sie tym co faktycznie studiowałeś, bo udawanie biznesmena Ci nie wychodzi… Pisał byś te swoje książki, ewentualnie przyjął byś się gdzieś na radcę prawnego i kasa by leciała… A tak masz same problemy i nikt Cię nie lubi… 😀

 31. waw

  Do waw, Burku ogórku, zamknij się!

 32. myslę, że Pan Wawoczny nie jest podszyty pod waw bo nie posądzam go o takie konentarze- a w ogóle skończcie tą niesmaczną personalną nagonkę- wstyd forumowicze- WSTYD! szkoda że Pan Burek nie blokuje dyskusji i daje na siebie naskakiwać.

 33. No dobra, przyznaję, kilka z 35 komentarzy pod tym artykułem napisłaem, ale to tylko, by odsłony się kręciły, bo za 1 zł + VAT to nawet chleba nie kupię, a ostatnio cienko z kasą. Trzeba będzie zwijać interes chyba…

 34. do waw

  Dla mnie szczeniak jesteś… i możesz mi buty czyścić

 35. zboku

  „Burek mnie juz denerwuje, treba wykurzyć hadziaja z miasta.” Właściwie to zdanie zamyka
  dyskusję na każdy temat. „Naszraciborz” i hadziaje, to wystarczający powód dla którego
  porozumienie staje się niemożliwe. Nie chodzi mi o zbieżność nazwy portalu z Wawocznym ale o ciasnotę umysłu wiadomych komentatorów, którzy mają gotowe „wiązanki” na każdego hadziaja. (Ireneusz pochodzi z obecnego Raciborza i tu ma swoje rodowe korzenie). Władza w UM to ludzie napływowi – Wawoczny korzysta gdzie się da, dlatego na zaistniałą ewidentną aferę z przetargiem, trzeba patrzeć jako objaw choroby w myśleniu przez zdegradowane umysły skorupowanej władzy. Dajmy sobie sami odpowiedź; CO ZROBIŁ BUREK SWOIM ZGŁOSZENIEM OFERTY, NIE DO ODRZUCENIA???
  Tego mogą niektórzy nie pojąć!!!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here