Procesja na nowej trasie

10

Parafianie na Proszowcu i Starej Wsi starannie przygotowali nową trasę dla procesji Bożego Ciała. Tymczasem nocna wichura i deszcz  zburzyły konstrukcję jednego z ołtarzy, a błoto spływające z pól zalało fragment ulicy Cegielnianej.

Od wczesnego poranka w czwartkowe święto Bożego Ciała mieszkańcy  tej ulicy przystąpili do rekonstrukcji wywróconego ołtarza, a  Państwowa Straż Pożarna zmywała błoto z drogi.

- reklama -

 

W tym roku decyzją ks. Piotra  Adamowa – proboszcza parafii św. Mikołaja i rady parafialnej , po wielu latach, zmieniono trasę procesji Bożego Ciała. Ołtarze usytuowane były na placu kościelnym, dwa przy ul. Cegielnianej i czwarty przy ul. Ligonia. Stąd uczestnicy procesji z modlitwą i śpiewem na ustach przeszli ul. Kozielską i Kościelną z powrotem do świątyni.

 

 

 

 

 

Mieszkańcy nowej trasy już od wielu tygodni przygotowywali się do odnowienia i dekoracji domów oraz parkanów.  Wiele starań  i pracy włożyli w budowę nowych ołtarzy, dekorację okien i posesji. Potem z zadowoleniem twierdzili, iż mogli godnie powitać  i przyjąć Chrystusa przed swoimi domostwami, polami i ogrodami.

 

 
Tekst i zdjęcia: Krystian Niewrzoł

 

 ———————-

Reklama:

 

Raciborski Katalog Firm – największa internetowa baza firm Raciborza i okolic.
Sprawdź, czy Twoja firma już się tu znajduje.
Dodaj bezpłatny wpis do Raciborskiego Katalogu Firm !

www.firmy.raciborz.com.pl – Poleć znajomym!

Katalog Firm oferuje również płatne formy prezentacji Twojej firmy, m.in. graficzna prezentacja firmy , wyróżnienia w branżach. Jesteś zainteresowany?  Skontaktuj się z nami! – tel. 32 414 90 30
lub mail: [email protected]   [email protected]

Prezentacja w Internetowym Katalogu firm – to najtańsza a zarazem skuteczna reklama internetowa.

- reklama -

10 KOMENTARZE

  1. a potem wszyscy wracają do kontynuacji lokalnych zatargów międzysąsiedzkich , opluwania się nawzajem itd. i tyle im z tego Chrystusa zostało…

  2. nie trzeba podglądać, oni sami przychodzą i każdy przekonuje do swoich świętych racji chcąc przeciągnąć cie na swoją stronę, po czym wszyscy zgodnie w niedziele zasuwają do kościoła, a od poniedziałku dawaj od nowa, lepiej niech przystroją serca a nie chałupy z okazji procesji – zwyczaj jak wiele innych , w tym przypadku niestety ma miejsce przerost formy nad treścią – nawet artykuł to pokazuje: cały poświęcony formie, a na końcu wzmianka o treści – Chrystusie

  3. Chyba w życiu zawiodłeś się na niektórych osobach. Tego nie trzeba uogólniać.
    Wyjątki, i to złe, gorszące spotyka się na każdym kroku naszego życia. Najpierw zastanów się nad swoim postępowaniem w życiu a potem dopiero szukaj zła u innych.

  4. Komentatorzy,opanujcie się jesli nie chcecie byc obiektywni.Wolicie paradu gejów i lesbijek,to znajdziecie miejsce na wyrażenie swoich poglądów.Próby umniejszania przeżycia uczestnikom i autorom tej procesji to nędzna próba użalania się nad tym,że Wasze ciągoty nie znajdują poklasku.Żałosne to.

  5. Wi9dzę , że znowu Ktoś mąci,dla zasady.Więc proponuję skończć tę jałową i żałosną dyskusję, bo i tak każdy pozostanie przy swoich przekonaniach.

  6. Trochę póżniej dotarłam na internecie do artykułu i zdjęć z procesji Bożego Ciała na Starej Wsi i Proszowcu. Jestem zachwycona przygotowaniem nowej trasy, poświęceniem mieszkańców i ich pobożnością. Godnie powitali po raz pierwszy Jezusa na swoich ulicach. To wspaniałe. Dziękuję i gratuluję.

  7. Parafia św. Mikołaja wyludnia się. Jedni wyjeżdżają za pracą, inni chorują lub umierają a jeszcze inni w niedziele i święta zapominają o kościele. Widać to dokładnie z chóru w świątyni. Tyle pustych miejsc.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here