Skuterowy Zawrót Głowy – co jeszcze w ten weekend?

0

W Pietrowicach Wielkich odbędzie się "Skuterowy Zawrót Głowy". W kościele św. Jana Chrzciciela na Ostrogu wystąpi Marzena Korzonek, a w Krzyżanowicach odbędzie się Festiwal Chórów Pogranicza.

Fani skuterów spotkają się po raz trzeci

26 czerwca w Pietrowicach Wielkich na terenie Centrum Wystawowo-Kulturalnym odbędzie się III edycja imprezy pn. „Skuterowy Zawrót Głowy”. Podobnie jak w latach ubiegłych na fanów skuterów czekać będzie mnóstwo atrakcji. Patronat honorowy nad imprezą objęli Wójt Gminy Pietrowice Wielkie oraz Starosta Powiatu Raciborskiego. Impreza skierowana jest do młodzieży jeżdżącej na motorowerach oraz starszych pasjonatów skuterów. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się 26 czerwca. Dla uczestników i widzów przygotowano wiele atrakcji.

- reklama -

Program (Centrum Społeczno – Kulturalne w Pietrowicach Wielkich, godzina 12.00):

– parada uczestników na motorowerach do pątniczego Kościółka p.w. Świętego Krzyża
– nabożeństwo w intencji bezpiecznego sezonu motorowerowego
– parada uczestników na motorowerach do centrum Pietrowic Wielkich
– konkursy dla motorowerzystów z nagrodami
– pokaz bezpiecznej jazdy na motocyklu z komentarzem policji
– pokaz ratownictwa medyczno – drogowego
– pokaz regulacji ruchem
– pokazy tańca współczesnego – grupy Fresh Pack i Strefa
– koncert zespołu KaDeJam
– finał imprezy – koncert gwiazdy zespołu A4

Festiwal Chórów Pogranicza w Krzyżanowicach

W niedzielę, 26 czerwca w kościele parafialnym w Krzyżanowicach odbędzie się Festiwal Chórów Pogranicza. Gospodarzem festiwalu jest Chór św. Anny z Krzyżanowic.
Podczas festiwalu wystąpi osiem chórów i zespołów muzycznych z polskiej i czeskiej strony granicy. Odbędzie się także wspólna biesiada pod namiotem na przykościelnym parkingu. Z pomocą przygotowanych wcześniej śpiewników wszyscy uczestnicy będą mogli wspólnie wyśpiewać mniej lub bardziej znane pieśni i piosenki śpiewane przez wszystkie pokolenia we wszystkich znanych tu językach, a więc po polsku, niemiecku i czesku. Wstęp wolny.

W programie:
godz. 15.30 – Rozpoczęcie Festiwalu przemarszem zespołów w towarzystwie Gminnej Orkiestry Dętej ulicami Krzyżanowic
godz. 16.00 – początek prezentacji chóralnych w kościele w Krzyżanowicach
godz. 17.30 – Koncert Gminnej Orkiestry Dętej z Krzyżanowic
godz. 18.00 – Biesiada muzyczna chórzystów i słuchaczy przy dobrze zaopatrzonym bufecie i śpiewnikach dla wszystkich chętnych do śpiewania.

TATAPALI w rybnickiej Palecie

W piątek, 24 czerwca o godzinie 21.00 w Paleta Pub (Rybnik, Piłsudskiego 4, piwnica PTTK) odbędzie się koncert zespołu TATAPALI. Wstęp wolny! TATAPALI to fuzja muzyków preferujących przeróżne, często "odległe" style muzyczne. Utwory to krótkie historyjki o ludzkiej niedoskonałości, tak wszechobecnej w szarej codzienności, wzbogacone odrobiną sarkazmu, z domieszką refleksji". Zespół wykonuje muzykę alternatywną, reggae, rock i pop.

Muzyka w obiektach sakralnych

Mirosław Lenk Prezydent Miasta Racibórz zaprasza na kolejny koncert z cyklu "Muzyka w obiektach sakralnych". Miasto przyjęło rolę współorganizatora przedsięwzięcia. Koncert pt. "Twój płaszcz otuli mnie" z udziałem Marzeny Korzonek z zespołem odbędzie się 26 czerwca o godz. 18.00 w kościele św. Jana Chrzciciela na Ostrogu.
W programie koncertu znajdą się autorskie utwory ( w tym również do tekstów Marzeny) takich kompozytorów jak Marcin Nierubiec, Jan Kondrak, Ferid Lakhdar i Tadeusz Nalepa. Nie zabraknie piosenek "Modlitwa" i "Gdybyś była moja". Specjalnie na tę okazję zostaną wykonane takie utwory jak "Ave Maria" i "Hallelujah" a także piosenki gospel. Tytuł koncertu jest cytatem z jednego z utworów do tekstu Marzeny i zapowiada klimat całego występu. Wspólnym mianownikiem wszystkich utworów będą emocje. Marzenie Korzonek towarzyszyć będzie zespół w składzie: Dawid Dziwoki-piano, Daniel Dziwoki-perkusja, Wojtek Gąsior-gitara basowa, Zbigniew Bałdys-gitara
Marzena Korzonek- wokalistka, autorka tekstów.

Zobacz również:

 

 

      

    


 

 

 

 /p/

 

 

 ———————-

Reklama:

 

Raciborski Katalog Firm – największa internetowa baza firm Raciborza i okolic.
Sprawdź, czy Twoja firma już się tu znajduje.
Dodaj bezpłatny wpis do Raciborskiego Katalogu Firm !

www.firmy.raciborz.com.pl – Poleć znajomym!

Katalog Firm oferuje również płatne formy prezentacji Twojej firmy, m.in. graficzna prezentacja firmy , wyróżnienia w branżach. Jesteś zainteresowany?  Skontaktuj się z nami! – tel. 32 414 90 30
lub mail: [email protected]   [email protected]

Prezentacja w Internetowym Katalogu firm – to najtańsza a zarazem skuteczna reklama internetowa.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here