P. Macha: Kanał Odra-Dunaj rozwiąże problem powodzi

0

Swoją wiedzą nt. inwestycji, jaką ma być budowa Kanału Odra-Dunaj oraz Kanału Śląskiego podzielił sie podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Kuźni Raciborskiej kpt. Paweł Macha.

- reklama -

Projekt budowy Kanału Odra-Dunaj pojawia się w dyskusjach nie po raz pierwszy, a mimo to, nasza wiedza na temat tej potężnej inwestycji wciąż jest uboga. By problem ten stał się bardziej przejrzysty, z wnioskiem mającym na celu wyjaśnienie wielu zagadnień, wystąpił podczas ostatniej sesji rady miejskiej Paweł Macha. Pod dokumentem, jaki wpłynął na ręce przewodniczącego Manfreda Wrony podpisało się ośmioro radnych: Adam Skórka, Radosław Kasprzyk, Tadeusz Koral, Aleksandra Bartoń, Marcelina Waśniowska, Grażyna Tokarska, Mariola Wajda i Bernard Kowol.

 

– Jestem tu po to – mówił na sesji P. Macha – by w sposób obiektywny przedstawić pewne fakty. Swoją opinię zachowam dla siebie. To Wy jesteście tu opiniotwórczy, a ja Wam powiem, co opiniować.

Swoją wiedzę ws. budowy kanału Odra-Dunaj Paweł Macha przedstawił za pomocą prezentacji. Jednym z najważniejszych dokumentów, na którym skoncentrował się prelegent, było opracowanie, sporządzone jeszcze w 2001 r. przez RZGW w Gliwicach na polecenie ministra środowiska, który poprosił o przygotowanie koncepcji trasy przebiegu międzynarodowej drogi wodnej. – Nie będę uprawiał propagandy nt. całego kanału, bo to duża sprawa i rzeczy, które bezpośrednio nas tu nie dotyczą. Chciałbym tylko się skoncentrować na tym, co mogłoby Kuźnię, Rudy, a w zasadzie gminę spotkać, jeżeli takie projekty dojdą do skutku – podkreślił.

Odcinek, który obejmowałby gminę Kuźnia Raciborska ciągnie się od Dziergowic do Raciborza. Biorąc pod uwagę część kozielsko-dziergowicką, która wynosi 15,5 km oraz dziergowicko-kuźniańską (4,5 km) należy podkreślić, że Kuźnia Raciborska oddalona jest od międzynarodowej drogi wodnej tylko o 20 km. – Jako, że my jesteśmy pierwsi przy łączeniu już istniejącej i funkcjonującej (co prawda w złym stanie) drogi, logiczne jest połączenie nas jako pierwszych tylko po to, aby z funkcji czasu uzyskiwać profity z tytułu oddania pierwszych odcinków tej trasy – kontynuował Paweł Macha.

W celu przybliżenia radnym mogącej powstać inwestycji, referent posłużył się mapą, na której w bardzo precyzyjny sposób zaznaczono trasę przebiegu kanału. – Projekt budowy kanału – podkreślił P. Macha – to nie tylko kwestia dziury w ziemi. To również cała infrastruktura z budową mostów na odcinkach Dziergowice-Przewóz i Budziska-Ruda. To także droga techniczna, która będzie biegła obok, odwodnienia itp. To rozwiązuje problem przeciwpowodziowy w stu procentach.

Czytaj cały artykuł na tylkokuznia.info

 

 ———————-

Reklama:

 

Raciborski Katalog Firm – największa internetowa baza firm Raciborza i okolic.
Sprawdź, czy Twoja firma już się tu znajduje.
Dodaj bezpłatny wpis do Raciborskiego Katalogu Firm !

www.firmy.raciborz.com.pl – Poleć znajomym!

Katalog Firm oferuje również płatne formy prezentacji Twojej firmy, m.in. graficzna prezentacja firmy , wyróżnienia w branżach. Jesteś zainteresowany?  Skontaktuj się z nami! – tel. 32 414 90 30
lub mail: [email protected]   [email protected]

Prezentacja w Internetowym Katalogu firm – to najtańsza a zarazem skuteczna reklama internetowa.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here