Skuteriada po raz trzeci

5

W Pietrowicach Wielkich miłośnicy skuterów, motorynek, motorowerów spotkali się w niedzielne południe po raz 3. Tradycyjnie uczestnicy udali się na mszę do Kościółka Pątniczego w intencji bezpiecznego sezonu motorowerowego.

Wójt Gminy Pietrowice Wlk. i Starosta Raciborski objęli patronat honorowy nad imprezą. Po nabożeństwie odbyła się uroczysta parada do Centrum Społeczno-Kulturalnego w Pietrowicach , gdzie na uczestników i widzów czekało wiele atrakcji: można było między innymi zdobyć kartę motorowerową, uczestniczyć w licznych konkursach z nagrodami, zobaczyć bezpieczną jazdę na motocyklu wraz z komentarzem policjantów z raciborskiej drogówki, uczestniczyć w pokazie ratownictwa medyczno-drogowego i pokazie regulacji ruchem.

- reklama -

 

 

 

 

Dużą atrakcją imprezy był stunt na motocyklu w wykonaniu Maćka Ziętka z Rybnika, jednego z najlepszych w kraju, który pokazał szaleńczą i pełną emocję jazdę. 

 

 

 

 

Organizatorzy imprezy przygotowali dla jej uczestników jeszcze inne atrakcje. Była to wystawa zabytkowych pojazdów i pokaz wyposażenia policjantów biorących udział w akcjach specjalnych. Widzowie mogli zobaczyć rodzaj broni jakiego używa policja, a nawet przymierzyć kask i kamizelkę kuloodporną.

 

W konkursie na "Najładniejszy skuter – motorower" wzięły udział 23 jednoślady – były nowe i starsze, zwyciężył starszy model motoroweru marki simson. Komisja konkursowa przy ocenie brała pod uwagę zarówno stan techniczny pojazdu, jak i wygląd. Ale nie tylko to oceniano, komisja brała także i to jak właściciel dba o swój pojazd.

 

Pokaz ratownictwa medycznego zakończył się gromkimi brawami dla zespołu ratowniczego, kiedy to widzowie mogli zobaczyć, jak ważna jest współpraca całego zespołu, na który składała się ekipa z pogotowia ratunkowego i straży pożarnej. Raciborscy ratownicy są zespołem jednym z najlepszych w kraju i najlepszy na Śląsku. Dzisiejszy pokaz to ratowanie rannego w wypadku motorowerzysty z urazem kręgosłupa i nieprzytomnego kierowcy samochodu.

 

 

 

Z kolei do egzaminu na kartę motorowerową przystąpiło 30 młodych ludzi, ale tylko 10 zdało egzamin z powodzeniem.

 

Jak powiedział prowadzący skuteriadę Witold Kolowca ta trzeci z kolei ma za zadanie promowanie bezpiecznej jazdy na jednośladach, ponieważ kierowca takiego pojazdu nie ma szans przy zderzeniu z samochodem.

 

/w/

 

 ———————-

Reklama:

 

Raciborski Katalog Firm – największa internetowa baza firm Raciborza i okolic.
Sprawdź, czy Twoja firma już się tu znajduje.
Dodaj bezpłatny wpis do Raciborskiego Katalogu Firm !

www.firmy.raciborz.com.pl – Poleć znajomym!

Katalog Firm oferuje również płatne formy prezentacji Twojej firmy, m.in. graficzna prezentacja firmy , wyróżnienia w branżach. Jesteś zainteresowany?  Skontaktuj się z nami! – tel. 32 414 90 30
lub mail: [email protected]   [email protected]

Prezentacja w Internetowym Katalogu firm – to najtańsza a zarazem skuteczna reklama internetowa.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

5 KOMENTARZE

  1. Dzięki wielkie za obecność i oklaski na naszym koncercie 🙂 Mamy nadzieję, że się podobało. Pozdrawiamy

    Bez Dodatku Cukru
    [url=http://myspace.com/bezdodatkucukru]http://myspace.com/bezdodatkucukru[/url]

  2. jestem pod wielkim wrażenim dla postępów Sergiusza, Hani oraz całego składu „Bez dodatku cukru”. Czuje się, że to co robią to muzyka ich serc. Polecam na wszelakie koncerty ponieważ ich repertuat przystaje do każdej okazji. Dziękuję i życzę powodzenia.

  3. kibic

    brawa brawa, za pomysł i organizację

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here