A. Hajduk: Raciborski PKS najlepszy w Polsce

0

– Nasz PKS jako chyba jedynym w Polsce, który ma wynik dodatni – cieszy się Adam Hajduk . Starosta jest zadowolony, że powiat w ubiegłym roku zaryzykował i przejął firmę, która cały czas się rozwija.

20 czerwca w siedzibie starostwa powiatowego odbyło się walne zgromadzenie akcjonariuszy Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Raciborzu . Starosta jest wyraźnie podbudowany wynikami firmy, której rok temu został właścicielem. – To zawsze był jeden z wyróżniających się tego typu przewoźników na tle innych polskich PKS-ów, już w latach 70-tych i 80-tych, również w czasie kryzysu daje sobie radę – poinformował radę powiatu podczas sesji.

- reklama -

 

Powiat raciborski od kilkunastu miesięcy jest właścicielem przewoźnika. Starosta nie żałuje, że rada powiatu zdecydowała się przejąć firmę, gdyż ta radzi sobie na trudnym rynku sama i powiat nie musi do niej dopłacać. – Zaryzykowaliśmy dla dobra mieszkańców. W tej chwili jest to chyba jedyny PKS w kraju, który ma wynik dodatni – cieszy się Hajduk . Tym bardziej, że w przyszłości może być jeszcze lepiej. Właśnie pojawiła się możliwość rozszerzenia oferty na trzy gminy powiatu wodzisławskiego, co zdaniem starosty jeszcze zwiększy wpływy do firmowej kasy.

 

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here