„Hakuna Matata” w bibliotece

0

Afrykańskie Lato z Biblioteką ruszyło. Mimo pierwszego od dłuższego czasu niedeszczowego dnia tegorocznych wakacji, niemal 100 dzieci dotarło do afrykańskiej wioski na ul. Kasprowicza 12.

Rozpoczęliśmy od „Afryki w pigułce”, czyli prezentacji multimedialnej na temat najważniejszych miejsc i zjawisk charakterystycznych dla Czarnego Lądu. Potem, aby lepiej się poznać i rozruszać, zatańczyliśmy powitalny taniec przy afrykańskich dźwiękach bębnów.

- reklama -

 

 

Czy pamiętacie słynne „Hakuna Matata”? W naszej Bibliotece pod taką właśnie nazwą będzie działała całe lato afrykańska szkółka języka suahili. Podstawowe zwroty w tym trudnym języku, którym posługuje się niemal 800 tysięcy ludzi na całym świecie, uczestnicy Lata z Biblioteką poznali już dzisiaj. Kiedy jedna grupa krzyczała „Habari za asubuh” (Dzień dobry), druga poznawała gry i zabawy afrykańskich dzieci, biorąc udział w „Olympica y Africa”.

 

 

W trakcie zajęć, dzieci wspólnymi siłami stworzyły długiego Węża z papieru, któremu nadały imię „Nilek”. Nasz syczący przyjaciel z apetytem przyglądał się „Kuchni pod Baobabem”, która serwowała dzisiaj kaszę kuskus z warzywami. Wszyscy mogli skosztować tego najpopularniejszego afrykańskiego dania, ale jak to z dziećmi często bywa, miny po zjedzeniu miały różne. Na dziś to wszystko… do zobaczenia w czwartek!

 

 
 

 

 

bibl.rac.pl

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here