Ampwihrr świętował razem z nami

5

W pubie Koniec Świata, podczas jubileuszu portalu na scenie można było zobaczyć między innymi zespół Ampwhirr. Zobacz zdjęcia – Ampwihrr zagrał na urodzinach portalu .

8 i 9 lipca portal raciborz.com.pl świętował 10-lecie istnienia. Z tej okazji drugiego dnia imprezy na Przystanku Kulturalnym "Koniec Świata" odbyły się koncerty zaprzyjaźnionych i promowanych przez portal zespołów – Wersja Robocza, Bez Dodatku Cukru, At Domine, Ampwihrr oraz Ryszardy Widoty i Maksa Mularczyka. Publiczność, która przyszła posłuchać muzyki i świętować razem z portalem, gromadziła się na długo przed rozpoczęciem imprezy. Zespoły zaczęły grać tuż po godzinie 19.00. Kilkadziesiąt minut przed godziną 22.00 na scenę wyszedł zespół Amphwirr. Fani zespołu, którzy czekali na występ tej grupy powitali ich oklaskami. Ze względu na ograniczony czas zespół zagrał krótki koncert, jednak mimo to muzycy dali z siebie wszystko, a publiczność bawiła się bardzo dobrze. Podczas występu zespół grał własne kompozycje oraz covery wśrod których znalazły się utwory grupy TSA.

- reklama -

 

 

Zespół Ampwhirr w składzie: Magda Kowalczyk (wokal), Krzysztof Matyja (gitara), Jakub (perkusja) oraz Maciej (bas, wokal) Dąbrowscy; istnieje od 2009 roku – mimo iż sam zespół powstał kilka lat wcześniej z inicjatywy gitarzysty i basisty. Problemy ze znalezieniem perkusisty spowolniły jednak tempo rozwoju zespołu. Po wielu nieudanych próbach muzycy postanowili "wychować sobie bębniarza" i takim oto sposobem w 2007 roku do zespołu dołączył Jakub (młodszy brat basisty). Wtedy właśnie zespół zaczął poważnie przygotowywać materiał. Początkowo jedynym głosem w Ampwhirr był Maciej lecz szczęśliwy zbieg okoliczności sprawił, że początkiem grudnia 2009 roku kolega zespołu przedstawił chłopakom Magdę. Muzycy stwierdzili, że ma ona świetny rockowy głos i z nią w składzie kapela może nabrać zupełnie nowego, pełniejszego brzmienia. Ampwhirr ma na swoim koncie demo wydane początkiem 2011 roku oraz kilka koncertów (w tym juwenalia w Raciborzu gdzie gościnnie z zespołem zagrał Marek Kapłon – perkusista TSA).

 
 
Zobacz zdjęcia – Ampwhirr na urodzinach portalu .
 
 
 
 
Organizacja i promocja:

 

 

 

 

 

Partnerzy:

 

             

   

                                                               

 

Jingiel promujący imprezę wykonany został przez Redakcję Radiową Mittendrin.

 

 

Zobacz, co jeszcze działo się w ramach obchodów 10 lat z raciborz.com.pl:

 

Przedszkolaki bawiły się na imprezie urodzinowej portalu

 

Rozdajemy prezenty na urodziny

 

Drengowie gościli na naszym jubileuszu

 

Pokaz ognia w wykonaniu wychowanków zakładu poprawczego

 

Koncert na 10. urodziny raciborz.com.pl

 

W drugim dniu naszego święta bawiły nas Szafiry i Iskierki

 

Wersja Robocza na Końcu Świata

 

At Domine na 10. urodziny portalu

 

Bez Dodatku Cukru na Końcu Świata

 

Ampwihrr świętował razem z nami

 

Maks i Ryszarda z okazji 10. urodzin Portalu

 

Czytaliście to…?

 

 

 

- reklama -

5 KOMENTARZE

  1. nooo faktycznie:D:D fani się tak bawili, że aż dziw, że ściany nie runełny od tego podpierania:) osobiście nie byłam, ale zdjęcia idealnie oddają energię i chęć zabawy „fanów” tegoż to „zespołu” 🙂 pozdrawiam 🙂

  2. nie oceniam książki po okładce, znam ten pseudo zespół za który się uważają i od wewnątrz i od zewnątrz… marni pod każdym względem…

  3. Nie narzekajcie dziewczyny? Może jesteście zawiedzionymi amatorkami tych chłopaków z zespołu? Nie słyszałem jak grają, ale zawsze byli sympatyczni. Nieźle szło z nimi popic 🙂 pozdro chłopaki!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here