Wykonawcę boiska przy SMS-ie wybierze Marszałek

3

Skomplikowała się sytuacja planowanego boiska przy Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. Procedury przetargowe, dotąd prowadzone przez raciborskie starostwo trzeba było wstrzymać.
Inwestycję musi przejąć Urząd Marszałkowski, nowy organ prowadzący placówki. – Trzeba ogłosić nowy przetarg, a to niestety całą inwestycję najprawdopodobniej przesunie w czasie – mówi radna Sejmiku Ewa Lewandowska. – Najważniejsze jednak, że jest wola, a pieniądze zostały zabezpieczone – dodaje radna.

Budowa tego wielofunkcyjnego boiska ma potrwać nie dłużej niż osiem miesięcy. Przypomnijmy, że w zadaszonym kompleksie z ruchomą widownią znajdą się boiska do gier drużynowych, funkcja lekkoatletyczna ze 100-metrowym tartanem. Sportowcy marzą o wyprofilowaniu bieżni. – Cały czas nad tym debatujemy. Ale nawet jeśli nie uda się zrobić tego teraz, to nie znaczy, że elementów profilujących nie będzie można dołożyć w przyszłości. Przypomnę, że inwestycje realizowane z pomocą środków unijnych są specyficzne i wszelkie zmiany na takim etapie mogą tylko inwestycji zagrozić – wyjaśnia Lewandowska. Kompleks, jak szacuje radna, powinien być gotowy najpóźniej w połowie przyszłego roku.

- reklama -

Tymczasem w ZSOMS trwa budowa pływalni. Elementy niecki nierdzewnej basenu już zostały zamontowane. – Obaj wykonawcy dobrze się ze sobą dogadują – twierdzi Lewandowska. Wszystko wygląda na to, że zostanie oddana do użytku zgodnie z planem, czyli we wrześniu tego roku.

/p/

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. Nikt się wcześniej nie zorientował?? Urząd Marszałkowski jest właścicielem tej szkoły powinien więc ogłosić przetarg. Dobrze myśle czy źle?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here