Raciborscy policjanci świętowali. Były odznaczenia i awanse

1

Policjanci mają dziś swoje święto. Funkcjonariusze z KPP w Raciborzu świętowali w Raciborskim Centrum Kultury. Podczas uroczystości awans otrzymało 77 policjantów. Zobacz zdjęcia – policjanci świętowali w RCK .

W uroczystości, która w tym roku odbyła się w sali kameralnej Raciborskiego Centrum Kultury, uczestniczyli, oczywiście oprócz samych policjantów poseł RP Henryk Siedlaczek, przewodniczący RM Tadeusz Wojnar, wicestarosta Andrzej Chroboczek, prezydent Mirosław Lenk. Na sali obecny był także emerytowany już komendant raciborskiej komendy, Edward Mazur. Uroczystość poprowadził natomiast nowy komendant, Jacek Draganek. Z okazji święta 77 policjantów zostało mianowanych na wyższe stopnie policyjne.

- reklama -

 

 

Obecni na sali goście dziękowali i życzyli wszystkiego dobrego policjantom. – Aby praca, którą wykonujecie przynosiła wam satysfakcję – mówił wicestarosta Andrzej Chroboczek. Poseł Henryk Siedlaczek wspomniał, że w powiecie raciborskim, jako jednym z pierwszych powiatów w Polsce, powstały posterunki policji w każdej gminie. – Gdyby nie upartość przewodniczącego Tadeusza Wojnara i ówczesnych władz powiatowych nigdy by się to nie udało – mówił.Głos zabrał także były komendant KPP w Raciborzu, Edward Mazur, który także podziękował Tadeuszowi Wojnarowi – "wieloletniemu przyjacielowi policji" – jak nazwał przewodniczącego Rady Miasta, E.Mazur.

 

 

 

Wszyscy obecni goście i pracownicy Policji w Raciborzu mają nadzieję, że w przyszłym roku świętować będą mogli już w nowej komendzie. – Już nie możemy doczekać się października – mówił H. Siedlaczek. Na zakończenie odczytano list z podziękowaniami od komendanta KWP w Katowicach, Dariusza Biela.

 

 

 

/p/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here