Handel narkotykami na terenie SP 5?

6

W sobotę w Studziennej policja zatrzymała 17-latka posiadającego przy sobie znaczną ilość substancji przypominającej narkotyki. Nastolatek wpadł po interwencji straży miejskiej , kontrolującej teren miejscowej szkoły.

23 lipca o godz. 19.50 patrol straży miejskiej udał się do Studziennej z interwencją na prośbę mieszkańców dzielnicy. Ci skarżyli się, że na terenie SP 5 grupa młodzieży głośno się zachowuje i pije alkohol. Po przybyciu na miejsce strażnicy zauważyli siedzących na schodach biblioteki siedmioro młodych ludzi. Jeden z nich na widok strażników zaczął nerwowo się zachowywać, próbując niepostrzeżenie wyrzucić w krzaki jakieś zawiniątko. Uwadze funkcjonariuszy jednak to nie uszło. Okazało się, że w torbie której dyskretnie chciał się pozbyć niespełna 18-letni mieszkaniec Studziennej znajdowały się m.in. elektroniczna waga, worek z suszem roślinnym koloru zielonego, 7 woreczków z poporcjowanym suszem (łącznie 12 gramów) oraz portfel ze znaczną sumą pieniędzy. Strażnicy wezwali na pomoc policję. Nastolatek został zatrzymany do dyspozycji policji, obecnie trwają czynności mające na celu zidentyfikowanie zatrzymanej substancji.

- reklama -

 

Nie było to jedyne zdarzenie związane z narkotykami odnotowane w czasie minionego weekendu w Raciborzu. W niedzielę na ulicy Rudzkiej policjanci zatrzymali 21-letniego mężczyznę mającego przy sobie woreczek z 0,6 grama podobnego suszu oraz 10 sztuk nasion. Także te substancje zostały wysłane do ekspertyzy.

 

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

6 KOMENTARZE

  1. Może to grupa ministrantów dzieliła się siankiem na Boże Narodzenie? Albo hodowcy ziółek pokazywali sobie ususzony koperek? Nie osądzajcie zbyt pochopnie.

  2. Anioł stróż się odezwał, gdzie on był jak Straż Miejska, potem Policja zatrzymała dowody rzeczowe??? Znając ranking UM, G5 to wybitna szkoła, według licznych publikacji medialnej, najlepsza, przynajmniej w zakresie marketingu, gorzej z wynikami nauczania i udział w konkursach. Do jakiej ostrożności namawia „ostroży”? Wybitny dyrektor, przynajmniej znany ze spektakularnych akcji szkoły, daleko odszedł od zakresu statutowych dla Gimnazjum wymagań, co siłą rzeczy udziela się dzieciom i nie dziw, że dla szpanu znalazły się i środki odurzające (siano!!!). Nie można odejść od funkcji Inspektora szkolnego, że do takiej sytuacji doszło w Gimnazjum!!! Od początku G5 (dyrektor) serwowano wysokie loty, kosztem innych szkół, dlatego w pewnym momencie nastąpiło zderzenia z rzeczywistością. Dyrektor na serio potraktował wzorce z góry, które stosuje rząd koalicyjny PO-PSL w swojej codzienności.
    W tej sprawie, nikt nic złego nie dozna!!!

  3. eee…a ślepy to się jakiego suszu napalił?

  4. Co za przygłup. Nie popieram handlu ziókiem, choć powszechnie wiadomo, że ziele uszczęśliwia ludzi a nie zabija. No ale niestety to chyba był pionek skoro dał się złapac z takim „ekwipunkiem” przy sobie i w dodatku siedząc sobie z koleszkami na terenie szkoły. To zabłysnął.

  5. żal

    „ślepy” lepszego nicka nie mógł sobie wymyślić. (chyba że „durny”). Przecież jak wół namazane stoi, że SP5!!! SP czyli Szkoła Podstawowa!!! A ten się Gimnazjum uczepił i wylewa jakieś osobiste frustracje wobec dyrektora.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here