Raciborzanie w drodze

4

Młodzi raciborzanie zorganizowali się na portalu społecznościowym Facebook i utworzyli grupę, w ramach której ogłaszają kursy z lub do Raciborza z najróżniejszych miejsc Polski.

Na razie młodzi kierowcy głównie informują o wolnych miejscach w samochodzie w drodze do lub z Wrocławia. Jednak zdarzają się też oferty transportu na festiwale czy wspólne biwaki. -Do Wrocławia jeżdżę samochodem od momentu rozpoczęcia studiów, czyli już 3 lata. Do niedawna jeździliśmy z chłopakiem w dwójkę, nie opłacało się to za bardzo, ale było wygodniej niż autobusem czy PKP. Kilka razy ogłosiłam się na stronie Facebooka i moje autko się zapełniło, dzięki czemu nie wożę powietrza, a dodatkowo, koszta przejazdu mi się mniej więcej zwracają- mówi użytkowniczka grupy Transport na Facebooku.

- reklama -

 

Pomysł na założenie grupy zrodził się w trakcie roku akademickiego, kiedy zapotrzebowanie na tego typu kursy wśród studentów, wracających na weekend do domu, było bardzo duże. W czasie wakacji kursów odbywa się mniej, ale wciąż są one okazją do wygodnego i taniego podróżowania.

 

Za jazdę samochodem do Wrocławia trzeba zapłacić około 15-20 złotych/os. Porównywalnie, bilet na pociąg osobowy relacji Racibórz-Wrocław ze zniżką studencką kosztuje ok. 12 zł. Pociąg według planu dojeżdża do Wrocławia w 3 godziny, samochodem podróż trwa ok 2,5 h. Jednak jadąc z "podnajętym kierowcą" można liczyć na to, że samochód podjedzie pod nasze mieszkanie, a wysadzeni zostaniemy pod samym akademikiem. Poza tym, podróż autem często traktowana jest także jak spotkanie towarzyskie.

 

– W samochodzie najczęściej nadrabiam zaległości w ploteczkach z Raciborza. Często okazuje się, że tym samym autem jadą moi znajomi, których przez jakiś czas nie widzę. Wtedy całą drogę wspominamy stare czasy albo narzekamy na studia. Jest zabawnie, więc czas w podróży szybciej mija.

 

Aby uzyskać dostęp do grupy, należy zostać do niej zaproszonym przez jej członka.

 

/ab/

- reklama -

4 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here