Manuela Krzykała z podopiecznymi w RCK

1

Łącznie 50 osób zaprezentowało się 29 lipca w Raciborskim Centrum Kultury w ramach powarsztatowego pokazu tanecznego. Zobacz zdjęcia z pokazu przygotowanego przez Manuelę Krzykałę i raciborską młodzież.

Przez pięć dni, nawet do sześciu godzin na dzień, trwały treningi przygotowujące dzieci i młodzież do dzisiejszego pokazu.  Mimo, że na widowni znaleźli się głownie bliscy znajomi i rodzina tancerzy, występującym towarzyszył niemały stres.
 
 
 
 
 
Młodzież wystąpiła z blisko godzinnym repertuarem opartym na technikach: baletowej, jazzowej, hip-hopowej i w stylu house. Na scenie pojawiły się trzy grupy wiekowe, składające się głównie z dziewcząt, choć nie zabrakło rodzynków. Janek (13 lat) i Rafał (10 lat) w niczym nie ustępowali tancerkom. -Całkiem fajnie się tańczyło w grupie z dziewczynami. A pani Manuela to już w ogóle jest super. Dawała nam wycisk, ale to było nawet przyjemne- mówił po występie Janek.
 

 

- reklama -
 
Nie obyło się bez wzruszeń u Manueli Krzykały, kiedy młodzież dziękowała jej na scenie za spędzony razem czas: za naukę i opiekę. -Nazwaliśmy Manuelę naszą mamą, bo przez całe warsztaty opiekowała się nami, jak prawdziwa mamusia- mówiły dziewczyny z najstarszej grupy wiekowej. -To dla mnie straszne ważne, dziękuję bardzo. Z wszystkimi grupami wspaniale się pracowało. Wiele potu wylaliśmy razem na sali baletowej, ale też wiele miłego czasu spędziliśmy ze sobą.-mówiła Krzykała.
 
Od lewej: Julia, Dominika, Żaneta, Janek i Anita.
 
 
 
Młodsi tancerze postanowili podziękować swojej nauczycielce tańca w nieco inny sposób. Na łamach Portalu raciborz.com.pl przesyłają dla niej gorące buziaki i pozdrowienia, jak na zdjęciu wyżej.
 
 
/ab/
 
 
- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here