Spacerem przez miasto: Zamek i okolice

2

Sprawdzamy, co do zaoferowania ma turystom Racibórz. W przewodniku "Racibórz. Miasto na czasie" można znaleźć polecane trasy spacerowe. Druga z nich nosi nazwę "Zamek i okolice". Zobacz zdjęcia z trasy.

Drugą trasą, na jaką mogą natknąć się turyści, sięgając po przewodnik "Racibórz. Miasto na czasie" jest "Zamek i okolice". Rozpoczynamy na placu Mostowym. Już na samym początku przewodnik zachęca aby spojrzeć na Matkę Polkę. Gdyby nie usilne próby ratowania raciborskiej przyrody przez ekologów i radnych "opozycjonistów" nie musielibyśmy się w ogóle ruszać z miejsca. Zamek moglibyśmy obejrzeć z placu, a nawet z Rynku, już podczas spaceru trasą numer 1. No, ale ruszamy dalej…
Przechodzimy przez most i kierujemy się na ulicę Zamkową. Tam z daleka widać jakąś budowlę, która nijak nie przypomina gotyckiej budowli ze zdjęcia w przewodniku. Podchodzimy bliżej i z pozostałości po jeszcze nie dotkniętych remontem murach i tablicy informacyjnej Unii Europejskiej dowiadujemy się, że jest to zamek. Uff… Nie zboczyliśmy z trasy. Obok zamku browar. Można obejrzeć, wstąpić, skosztować złocistego trunku… by dalej szło się lżej. Bo przed nami jeszcze dobre kilkadziesiąt minut marszu.

- reklama -

 

 

Spacerek wyremontowaną częścią parku, którą naprawdę moglibyśmy się pochwalić sprytnie omijamy. Idziemy dalej ulicą Zamkową, tam przecież czeka na nas tyle atrakcji – kościół św. Jana Chrzciciela, koszary huzarskie, cmentarz i drugi już podczas wycieczki turystycznej po mieście pomnik św. Jana Nepomucena. Po okrążeniu Ośrodka Sportu i Rekreacji możemy zaznać trochę spokoju przechadzając się parkiem… a później lądujemy na kładce, widzimy ciężki sprzęt, rozkopaną drogę i słyszymy przeraźliwy huk. Jak najszybciej uciekajmy stąd. Gdzie teraz? Na ulicę Kozielską, a stamtąd na Mikołaja, by po obejrzeniu kościoła móc przyjżeć się Statule Zgody. W międzyczasie oglądamy jeszcze Zajazd Biskupi, cmentarz i dawny budynek raciborskiego klubu żeglarskiego. Później idziemy na Londzina by obejrzeć Dom Kultury "Strzecha". Przyglądamy się naszej 100-latce i ulicami Londzina i Długą udajemy się na Rynek, gdzie autor przewodnika zasugerował zakończyć spacer po tej części miasta.
 

 Wybrane zdjęcia z trasy "Zamek i okolice":

 

 

 

Zobacz również:
Relację z wycieczki po mieście trasą "Rynek i okolice".
Zdjęcia z wycieczki po mieście trasą "Rynek i okolice".

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

2 KOMENTARZE

  1. rafao

    trasa troche ciekawsza niz ta 1 szczególnie okolice osiru są naprawdę warte obejżenia 🙂

  2. [img]upload/small_8ScreenShot005.jpg[/img][img]upload/small_16ScreenShot004.jpg[/img][img]upload/small_12ScreenShot003.jpg[/img][img]upload/small_56ScreenShot002.jpg[/img][img]upload/small_28ScreenShot001.jpg[/img][img]upload/small_18ScreenShot013.jpg[/img]

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here