Sztuka o umieraniu na schodach biblioteki

0

5 sierpnia, po godzinie 21:00, jak na zawołanie przestał padać deszcz, a na schody Biblioteki w Raciborzu weszły aktorki "SAFO", zaczynając spektakl "Szczeliny". Zobacz zdjęcia ze spektaklu "Szczeliny".

Teatr „SAFO” został założony w 2010 roku przez Katarzynę Chwałek przy Rydułtowskim Centrum Kultury. Zadebiutował w czerwcu na „Pływalni Artystycznej” w Rydułtowach spektaklem „Szczeliny”- historią czyjejś śmierci może kogoś bliskiego, a może widzianego tylko przez mgnienie oka w autobusie (…). Sztukę wyreżyserowała Katarzyna Chwałek a na scenie obok niej pojawiły się także Klaudia Bugla, Klaudia Guzy, Agnieszka Pytel i Patrycja Sołtysińska.

- reklama -

 

– Naszą sztukę zagrałyśmy dziś po raz drugi, więc towarzyszyły nam niemałe emocje, jednak po reakcji publiczności, możemy stwierdzić, że podołałyśmy zadaniu. Dzisiejszy spektakl był wyjątkowo trudny ze względu na nietypową "scenę". Gra na schodach Biblioteki w Raciborzu wymaga chyba większego skupienia, niż na scenie teatralnej. Kontakt z publicznością jest niemal dosłowny, grałyśmy kilka metrów od widzów. To nietypowa dla nas sytuacja- mówiła po spektaklu Katarzyna Chwałek, reżyserka i zarazem aktorka grupy "SAFO".

 

 

Z lewej, Katarzyna Chwałek, prowadząca grupę "SAFO"
 

 

Na ten moment, zespół aktorski składa się z 5 osób, jednak, jak przyznają członkinie, jest to liczba zupełnie wystarczająca.- Wszystkie pracowałyśmy nad scenariuszem, dobierałyśmy role pod siebie, na scenie każda z nas ma okazję być tym, kim chce- tłumaczyły zgodnie. Sztuka została oparta na książce Anny Starobiniec, o tym samym tytule, "Szczeliny".

 

Spektakl w Raciborzu miał odbyć się w lipcu, jednak ze względu na złe warunki pogodowe, został przełożony na termin sierpniowy.- Jesteśmy wdzięczne, że mogłyśmy tu zagrać. Za pogodę i za publiczność- mówiły po spektaklu dziewczyny.

 

/ab/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here