RTP gromi i wraca do gry

Piłkarki RTP  Unii pewnie pokonały albańską ADĘ w drugim meczu turnieju kwalifikacyjnego do Ligi Mistrzyń i znów liczą się w walce o awans. Tym bardziej, że dla Raciborzanek zagrała fińska Vantaa, pokonując Slovana.

W porównaniu z poprzednim meczem trener Trawiński ustawił w bramce Dorotę Wilk, na ławie siadła ponadto oprócz Antończyk Leonarda Balog. Unitki rozpoczęły mecz od mocnego uderzenia, już w pierwszej minucie wychodząc na prowadzenie za sprawą Agaty Tarczyńskiej. Kolejne bramki padły odpowiednio: w 8. i 13. minucie, zaś ich autorkami były Landeka i Chudzik. Wynikiem 3:0 zakończyła się pierwsza część spotkania.

Na następne bramki przyszło czekać do 56. minuty, kiedy to piłkę do własnej bramki wpakowała Abazi. Nie lada wyczynem popisała się Agata Tarczyńska, zdobywając dwie kolejne bramki w odstępie zaledwie minuty (72' i 73'). Piłkarki Unii przycisnęły jeszcze bardziej, gdyż w ostatecznym rozrachunku o pozycji w grupie decydować będą bramki strzelone przez wszystkie pozostale drużyny albankom (przy założeniu, że uda się pokonać Vantaa. Finki mają bilans z ADĄ +10. Zwycięstwo Slovana z Adą jest raczej przesądzone). Na 10 minut przed końcem trafiła jeszcze Natalia Chudzik. W ostatnich minutach unitki nie schodziły praktycznie z pola karnego rywalek, ale z licznych sytuacji udało się wykorzystać tylko jedną, w doliczonym czasie gry na 8:0 wynik spotkania ustaliła Pożerska.

W drugim dzisiejszym spotkaniu naszej grupy gospodynie PK 35 Vantaa pokonały Slovana Bratysława 1:0.

RTP Unia Raciborz – KS ADA Velipojen   8:0

Bramki: Tarczyńska (1,72,73), Chudzik (13,81), Landeka (8), Pożerska (90+1), Abazi (56 – sam.)

Dorota Wilk (GK), Hanna Konsek (C), Natalia Chudzik, Agata Tarczyńska, Anna Żelazko ('46 Patrycja Pożerska), Donata Leśnik, Chinasa (Patrycja Wiśniewska), Iva Landeka, Marta Mika, Alicja Pawlak, Katarzyna Krupa (46' Katarina Istokova)