Remont – dobrodziejstwo czy przekleństwo?

1

Pięć tygodni przed Świętami Wielkanocnymi postawiono rusztowania przy kamienicy na Kochanowskiego 5. Mieszkańcy kamienicy interweniowali w Redakcji, z powodu remontu samej elewacji  nie uwzględniającego dachu i wymiany okien.

Pierwotnie zamierzano wyremontować elewację bez remontu dachu, rynien i okien. Po publikacji listu do redakcji zdecydowano się na remont dachu i wymianę dziurawych i zardzewiałych rynien. Zamierzono, że okna w kamienicy będą remontowane, a nie wymieniane. Jednak po rozpoznaniu okazało się, że stan techniczny okien jest tragiczny i ich naprawa kosztowałaby dużo więcej niż wymiana na nowe. Wobec takiego stanu rzeczy zarządca budynku, którym jest Domestica, wnioskował do zarządu wspólnoty o podjęcie uchwały o wymianie okien na nowe. Uchwała została podjęta na wymianę 48 okien.

- reklama -

 

 

 
 
Tak wyglądają ściany w mieszkaniu po czyszczeniu elewacji wodą i opadach deszczu, gdzie woda cieknie po ścianach budynku z powodu nie zabezpieczonego leja spustowego pośrodku ściany.
 
 
Czy lej spustowy rynny usytuowany pośrodku ściany jest zgodny ze sztuką budowlaną?
 
 
Takie okna w pierwszej wersji chciano remontować.
 
 
 
16 sierpnia: od ponad 5 tygodni na budowie nie pokazał się ani jeden robotnik. Mieszkańcy pytają – kiedy zakończy się nasz koszmar? Jak długo jeszcze będziemy skazani na te "ozdoby" za oknem.

 

 

Elewacja jest już częściowo oczyszczona, ale efekt nie przyniósł oczekiwanych rezultatów. Gorzej, bo podczas czyszczenia elewacji wodą pod ciśnieniem zostały zalane ściany w mieszkaniach. Dodatkowo mieszkania zalewane są przez niezabezpieczony lej spustowy rynny, który jest usytuowany w połowie ściany budynku i podczas deszczu woda spływa po ścianie budynku. Na ścianach w mieszkaniach pojawił się już grzyb, za to robotników nie widać już od kilku tygodni. Mieszkańcy są bezradni. Nie wiedzą kiedy skończy się remont, który trwa już 5 miesięcy. W sprawie czyszczenia elewacji Domestica twierdzi, że ponieważ dotychczasowe prace nie przyniosły oczekiwanych efektów, trzeba będzie rozwiązać sprawę elewacji inną metodą, prawdopodobnie preparatami chemicznymi. Zakres remontu nie obejmuje wymiany drzwi wejściowych, chociaż te także są w opłakanym stanie.

 

 

 
Brama wejściowa do budynku przy ulicy Kochanowskiego 5

 

/w/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here