150 tys. zł na remont kaplicy zamkowej

0

Powiat przeznacza dodatkowe 150 tys. zł na odnowienie kaplicy św. Tomasza Kantuaryjskiego. Obiekt doczeka się jednak tylko powierzchownego liftingu, z powodu braku środków na pełny remont nie ma co liczyć

- reklama -

Powiat na cele remontowe przy kaplicy wyda 150 tys. zł, z czego 70 tys. zł zaoszczędzono po rozwiązaniu komitetu odbudowy zamku. Pozostałą kwotę starosta ma zamiar pozyskać od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

 

Zakres remontu obejmie elewację wraz z dachem i witrażami, a także strych. Nie będzie natomiast środków na odnowienie wnętrza zabytku. Jeśli chodzi o remont kaplicy w środku, Hajduk uzależnia go od nowego podziału budżetu UE.

 

Starosta zastrzega, że nie ma co liczyć na nadanie obiektowi sakralnego charakteru. – Będzie tam wyglądać mniej więcej jak teraz, bez ławek, bez ołtarza, bo trzeba by było zapewnić odpowiednie warunki – twierdzi starosta. Zgodnie z jego słowami msze święte będą tam odprawiane jedynie sporadycznie, przy większych okazjach. – Żadna z parafii nie jest zainteresowana – kończy Hajduk.

 

/ps

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here