Ronda koło Mechanika nie będzie

2

– Jakie rozwiązania będą zastosowane, żeby rozładować ruch na skrzyżowaniu koło Mechanika? – zainteresował się radny Michał Fita . Jak się okazuje, choć są już pewne propozycje, na pewno nie będzie w tym miejscu ronda.

Już tej chwili kierowcy zjeżdżający z mostu w ulicę Zamkową lub jadący ul. Armii Krajowej i zamierzający skręcić w Bosacką nie mają łatwego zadania. Zdaniem Fity problem jeszcze się pogłębi, gdy zostanie zakończony remont zamku, a na OSiR-ze stanie aquapark. Podczas obrad miejskiej komisji budżetu chciał dowiedzieć się w jaki sposób miasto może wpłynąć na uregulowanie ruchu na tym skrzyżowaniu.

- reklama -

 

Wojciech Krzyżek poinformował, że wszelkie zmiany będą uzależnione od badań natężenia ruchu. To na ich podstawie podejmowane są konkretne rozwiązania: światła, zmiana organizacji ruchu, etc. Tak też będzie w tym przypadku, zastępca prezydenta nie wyjawił jednak co to będzie. Prawdopodobnie nowe światła. Na pewno nie powstanie tam rondo. – Była taka propozycja, ale rondo jest wykluczone. Powstałby w takim przypadku układ rondo-most-rondo, co groziłoby zupełnym paraliżem komunikacyjnym, bo rondo jest niesterowalne – wyjaśnił Krzyżek .

 

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

2 KOMENTARZE

  1. kolus

    zamknąć Bosacką, wyłączyć ją z ruchu i problem załatwiony. Przemianować na drogę polną

  2. auto

    najgorzej jest jadąc od strony Markowic jak się ustawisz po str lewej a chcesz jechać prosto a ktoś przed tobą nie da kierunkowskazu że skręca w lewo na Bosacką, wtedy tkwi człowiek aż zrobi się miejsce bo z prawej strony wszyscy jadą.A jeżeli ustawisz się po prawej stronie na światłach i jedziesz prosto, natomiast chcesz wjechać na rynek to znowu nie wszyscy cię wpuszczą chociaż sygnalizujesz kierunkowskazem zmianę kierunku ruchu.Gdyby może nie było tej wysepki to pas ruchu dla lewoskrętu by się zmieścił.A od str Bosackiej myślę że problemu nie ma.W Rybniku powstają nowe drogi i się remontuje stare a w Raciborzu ile powstało nowych dróg w ostatnim dziesięcioleciu???

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here