Dr Norbert Mika wyjaśni, skąd wzięły się przezwiska książąt

44

W sobotę 10 września w bibliotece przy ul. Kasprowicza odbędzie się wykład dr. Norberta Miki "Przezwiska raciborskich książąt z dynastii Piastów i Przemyślidów". Spotkanie zorganizowano w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2011

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu serdecznie zaprasza do udziału w obchodach Europejskich Dni Dziedzictwa, które w tym roku przebiegają pod hasłem „Kamienie milowe”. Już w najbliższą sobotę, 10 września, o godz. 16: 00, dr Norbert Mika wygłosi wykład, połączony z prezentacją multimedialną na temat: "Przezwiska raciborskich książąt z dynastii Piastów i Przemyślidów".  Spotkanie odbędzie się w Bibliotece na ul. Kasprowicza 12.

- reklama -

Europejskie Dni Dziedzictwa to najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu. Ich głównym celem jest promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego oraz przypominanie o wspólnych korzeniach kultury europejskiej. W obchodach Europejskich Dni Dziedzictwa uczestniczą wszystkie państwa członkowie Rady Europy, w tym Polska, która włączyła się do tej akcji w 1993 r.

 

MiPBP

- reklama -

44 KOMENTARZE

 1. zwłaszcza byłych członków wspólnoty – obecnych ,,przemyś-lidów,, – żywiąc nadzieję, że Największy Manipulant, wyjaśni skąd to Jego ,,przezwisko,,… Wszak to On tworzy od lat już kilku ,,nowe dziedzictwo europejskie,, …
  Mogli Piastowie, Przemyślidzi … Może i Doktor … Norbert Mika !

 2. Jeżeli chcecie wiodzieć i usłyszeć tego słynnego proroka i apostoła naszych czasów, o którym tyle się mówi jako założycielu nowego kościoła, to przyjdźcie z pytaniami.

 3. Zanosi się jak zawsze na wysoką frekwencję, może ktoś wklei na forum kilka fotek z tego spotkania. Będzie dobra zabawa, postaramy się z tłumu powyciągać rodzynki w postaci ludzi spoza wspólnoty. Życzę udanej prelekcji

 4. Przyjdziemy aby zadać pytania na temat przezwisk (moim zdaniem prawidłowa forma to przydomek) miejscowego władcy dusz Norberta I Raciborskiego zwanego:
  – Apostołem (tytuł funkcjonujący wśród wyznawców prelegenta),
  – Najwyższym Manipulatorem (przydomek nadny przez oponentów prelegenta).

  Zabieramy z sobą własny sprzęt nagłaśniający. Obawiamy się, że obstawa prelegenta nie będzie dopuszczać nas do głosu.

  Przynosimy aparaty fotograficzne. Chcemy przygotować własną fotorelację.

  Zapraszamy media. Może być ciekawie.

  Do zobaczenia 😉

 5. – Kto imiennie z pracowników MiPBP zgłosił pana doktora do udziału w projekcie europejskim?
  – Czy ktoś wie coś na temat ewentualnego powiązania dr Miki z pracownikami MiPBP?
  – Czy i w jakiej wysokości prelegent otrzyma wynagrodzenie za swój wykład?

 6. Pytacie dlaczego i za ile zatrudniono dr Mikę do wygłoszenia tego wykładu?
  Przecież dr Mika jako radny powiatu jest również płatnym członkiem zarządu i jemu podlega oświata a w tym Miejska i Powiatowa Biblioteka. Ale przepisy zabraniają radnemu czerpać dodatkowe korzyści materialne z budżetu rady. To przestępstwo.

 7. bo szkoda czasu na oglądanie wyreżyserowanych spektakli, tym bardziej że reżyser taki sobie. pamietam jak ustawiano spotkania z ksieżmi, kto co i kiedy ma rzec z mądrości reżysera. a przydomki tych kilku Piastów z wąskiej dziedziny pana dr mnie nie rajcują, natomiast sposób przemawiania wyżej wspomianego pana już znam. w życiu jest tyle fajnych rzeczy do zrobienia.

 8. Olalim go, bo facet nie zasługuje na większe zainteresowanie.
  Ta mania wyższości i przekonanie o własnych racjach oraz bezprecedensowe parcie po trupach do przodu, i tak go kiedyś zabije.
  Nawet Cezar znalazł swoich siepaczy, a najbardziej go zabolały nie rany, lecz cios zadany przez Brutusa – oficjalnego przyjaciela.
  Może się mylę, ale takie bezlitosne jednostki mają zazwyczaj tylko oficjalnych przyjaciół. Każdy z pretorian raciborskiego cezara nosi w plecaku nóż Brutusa.
  A na odczycie to nie my powinniśmy się znaleźć, tylko specjaliści od psychiatrii i psychologii klinicznej.

 9. Panowie, oczywiście, że macie prawo pisać co chcecie, sam pisuję na forum i to posty niezbyt przychylne wspólnocie i jej liderowi, tylko, że nie jest dobrze pisać w takim tonie, że nadaje się do psychiatryka, czy coś w tym stylu. Zgadzam się, a byłem kilkanaście lat we wspólnocie, że tam się nie jednego podejrzewało ” w majestacie własnego prawa” o chorobę psychiczną. Pozostawmy im samym tę retorykę. Komentujmy czyste fakty, takie spotkania, czy prelekcje odbywją się w miejscach do tego przeznaczonych, czyli np. w bibliotekach. Jak ten, komentowany przez nas są to kameralne spotkania, bo i tematy interesują jakąś wąską grupę ludzi. Cokolwiek by nie zrobił dr. Mika spotka się to zawsze z krytycznymi uwagami internautów, chyba jego osoba działa na niektórych jak płachta na byka i nie powiem, że zupełnie nie bez powodu, tylko, że kulturalny człowiek powinien zachować umiar. Na prelekcję przyszła wspólnota, bo przemawiał Norbert, sam Norbert. Nie często przeciętny wspólnotowicz ma okazję go zobaczyć. To dla nich to wielki zaszczyt i atrakcja, pozwólmy im się cieszyć. Ludzi różne rzeczy cieszą, w tym nie ma nic złego.

 10. Co za kretyn, na popularyzacji książąt Piastowskich – sam był inicjatorem by jego szkoła była Ich imieniem, tam zrobił w tym temacie zaocznie doktorat, by teraz szukać tematu wokół Piastów w postaci publicznego prezentowania Ich przezwisk. Ziemia tych Piastów była, jest i będzie Nasza i żaden samozwańczy „przewielebny” nie ma prawa reklamować swojej kretyńskiej natury w odniesieniu do Piastów.!!!. Drugi, jemu podobny, szkaluje plotkami iksiężną Violę, a wszyscy teraz nagle szukają, na kogo by wylać swoje „myślowe” pomyje.
  Czy jest ktoś, kto zaprzeczy? że dr Norbert Mika to skończony facet!!!

 11. Co to znaczy, że facet jest skończony? Czy mam rozumieć przez to, że pan dr to doskonały twór natury?
  Wadzibych się! Jakby popracował nad sobą, to mógłby być szczuplejszym.
  Skoro jest co zmieniać – skończony być nie może.

 12. L******i A. M*****z F. M**a N. O********k S. T***a A. P***s K.(kolejność nazwisk przypadkowa) to jedna banda złodziei. Oszuści i klamcy. Falszywie i obludnie zaslaniają się wiarą i ewangelicznym kościołem chrześcijańskim. To chorzy psychicznie ludzie…. niby wierzą … ale jedna tylko wiara u nas panowie. Wiara naszych ojców… Mamy nadzieję, że was pozamykają… psychole jedne… i módlcie się żeby tak się właśnie stało, bo nie damy wam żyć w tym mieście….

 13. Gościu o moim nicku z 18:17, pisz pod własnym nickiem!
  Moja wiara nie jest wiarą twoich ojców i nie życzę sobie żebyś ubliżał ludziom (nawet moim oponentom) podszywając się pode mnie.
  Wystarczy porównać oba wpisy aby zauważyć obrzydliwą podróbkę. Nie ten styl koleżko.

 14. …ale przyznaję Ci rację, że to obrzydliwe – metoda jaką stosują przeciwnicy w zemstach i matacze, podszyć się, oczernić, to ich metody. Odwagi za grosz nie mają, nawet własnego nicka nie uzywają, tylko zmieniają z kazdym wpisem.

 15. nie zdziwiłbym się gdyby sie okazało że ktoś z wymienionych tam (w zasadzie w gre wchodzi tylko jedna osoba) byłby autorem tej podróbki, jak go znam jest zdolny do takich prowokacji potrzebnych jak choćby do pokazania swoim jaką to ofiarą nagonki jest wspólnota

 16. Gościu, czy to nie ty czasem jesteś na zdjęciach z wykładu i nazywasz się PH ?
  Iska. Jeszcze niedawno twoje komentarze były całkiem ciekawe, a teraz…
  Jeśli to ty, to pytam co z ludźmi, którzy ci zaufali? Sprzedałeś nas?!

 17. [quote=Nihil novi sub sole]L******i A. M*****z F. M**a N. O********k S. T***a A. P***s K.(kolejność nazwisk przypadkowa) to jedna banda złodziei. Oszuści i klamcy. Falszywie i obludnie zaslaniają się wiarą i ewangelicznym kościołem chrześcijańskim. To chorzy psychicznie ludzie…. niby wierzą … ale jedna tylko wiara u nas panowie. Wiara naszych ojców… Mamy nadzieję, że was pozamykają… psychole jedne… i módlcie się żeby tak się właśnie stało, bo nie damy wam żyć w tym mieście….[/quote]
  Dzięki redakcji za tą moderację. Wygląda to na celowy wpis kogoś ze wspólnoty w celu kompromitowania osób piszących na forum. Takie działanie może być na rękę ludziom odpowiedzialnym za działalność tej „organizacji”.

  Niewele jest tu osób które chcą się zemścić i pałają nienawiścią do wszystkich liderów i animatorów.

  Raczej chodzi tu o to żeby osoby które szukają jakichkolwiek informacji nt. tej grupy mogły poznać trochę historii grupy i stwierdzić że ich obserwacje i obawy które powstały po krótkim czasie pobytu w tej „organizacji” mają jednak podstawy i np. wypada zachować ostrożność.

  Mogą teraz pojawiać się podobne chamskie wpisy które posłużą jako argument „organizacji” do zamknięcia tego forum.

 18. Ecikowi pod rozwagę!. Chyba gołym okiem widać, że ta osoba nie jest tworem normalnym, wiele takich głosów na tym portalu to potwierdza. Uczepił się Piastów, bo to jedyne, co zapamiętał z historii szkoły podstawowej, a że trzeba było z czegoś żyć, zrobił z tego życiowe powołanie??? nawet dr-rat zrobił, by teraz wykpiwać swój dorobek, farbując Piastów różnymi kolorami jakie niesie życie. Na pewno jest ochrzszczony, by teraz schizmę organizować, bo tak każe mu jego życiowa logika. Wcześniej , już jako dyrektor szkoły, zapragnął diet społecznika i tu wlazł w to g… , bo nie jest to typ z charyzmą, ale aby mieć głosy wyborców, utworzył swoją parafię wiernych??? tak wylądował o jeden most za daleko, bo swoje mrzonki postanowił zastosować do pokrętnej polityki odsadzania swoimi owieczkami liczne stanowiska. Sam chyba widzi, że pora się wycofywać, stąd wrócił do Piastów ale to już nie ten facet ze szkoły podstawowej, nie to najbliższe otoczenie – rodzina, jednym słowem koniec – można przytoczyć za Wyspiańskim; ” …. ostał ci się jeno sznur”!!!
  Prelegentowi życzę długo żywota, bo ma co trawić, na długie lata.

 19. Nie jestem PH, chyba, że chodzi Ci o poziom PH w ustach ( nie mierzyłem). Nie uważam, żeby na chama było potrzeba drugiego chama żeby było równo. Co do PH to nie wiem kogo zdradził, ale on chyba wierzy, że we wspólnocie nastąpią na tyle istotne zmiany, że będzie mógł do niej wrócić. Bez obrazy, ale wydaje się, że stał się czymś w rodzaju Don Kichota, oby tylko jego marzenia nie były urojeniami, no ale………
  Nie stałem się też niczyim obrońcą ani adwokatem na forum. To jest sekta i cholera mnie bierze jak pomyślę, że tyle lat dałem się okłamywać, co nie znaczy, że powinniśmy stosować chamskie zwroty, nawet w stosunku do ludzi, którzy nam zaleźli głęboko za skórę. Mówmy jak tam jest i to z perspektywy ludzi, którzy nie tylko „liznęli” wspólnoty ale tych, którzy znają bardzo dobrze mechanizmy wewnęrzne, przestrzegajmy, zgoda, tylko bez chamskich inwektyw. I nie przekonuje mnie fakt, że tamci mogą to my też. Tyle ad vocem, ale nie musicie się ze mną zgadzać, takie jest moje zdanie i tyle.

 20. Nie rozumiem dlacego portal darmo reklamuje tego kalekę, który chce zaistnieć? Niech daje płatne ogłoszenia ,że organizuje jakieś tam głupawe prelekcje! A może dowodzi, że kaleki fizyczne to……geniusze?

 21. Odszedłem ze wspólnoty ponad rok temu mająćc wiele zastrzeżeń do tego co tam się dzieje , dzięki Bogu żyje dobrze , znalazłem miejsce gdzie mogę wzrastać w wierze, uważam jednak ,że szydzenie z czyjegoś kalectwa,choroby to cios poniżej pasa .

 22. A mnie interesują mniej „pikantne” szczegóły życiorysów Piastów w tym:
  -ilu Piastów żeniło sie z Polkami ?
  -na ilu dworach piastowskich mówiło się po polsku?
  -ilu śląskich Piastów w roku 1335 schołdowało Czechom /lub Morawianom/?
  -czy wreszcie któremuś Piastowi przypisano przydomek ZDRADZIECKI ?

 23. „Pikantnemu” radzę, dla zachowania równowagi tematu, by poczytał historię Ślaska, tę trochę wcześniej napisaną (przed 1932r.), bo z postawionych pytań jasno wynika, KTO PYTA!!!.
  Tacy jak N. Mika i inni zdążyli już wykarmić swoje szczekaczki swoimi sensacjami, rzekomo „najnowszej historii”, wyskakuje potem taki ich absolwent, który już wszystko wie!!! – Autorytet!!!. Choć byścia zgnoili wszytkich Piastów, to i tak nie wydobędziecie Germańskiej Nacji ze Ślaskiej Ziemi !!!
  Lepiej zapytajcie wielebnego, który z Piastów ożenił się z Duchem „bogini” Germanii, a z czego wyrósł On Sam???
  Brzydzę się tą faszystowską ideologią, ale dla zainteresowanych proponuję coś wielkiego !!! CESARSTWO RZYMSKIE NARODU NIEMIECKIEGO!!!, proszę, twórzcie dalej świetlaną przyszłość pod sztandarami polskiej POpulacji
  To niestety treść życia naszych współ mieszkańców Ziemi Raciborskiej – jakie to żałosne !!!

 24. Ty nędzo wiadomościowa! nie wiem już co jest gorsze ale wydaje mi się że Twój szowinizm i tępota z nim idąca. Celujesz swą „wiadomościa” jak kulą w płot. Zapomniałeś lub nie wiesz, że losy Śląska które z woli jego auytentycznych suwerenów odwróciły się od Polski szczególnie z woli Piastów w tym także raciborskiego.Nie będę Tobie podpowiadał,skąd czerpać wiadomości,boś za ciemny aby to przeczytać.Ale podpowiem Tobie,że „po drodze” do germańskiego epizodu historii Śląska znalazły się Czechy a nawet Austria, Polska w tym czasie nie miała nic do rzeczy,bo sama za sprawą nawet WIELKIEGO KRÓLA zrzekła się praw do Śląska i to w I połowie XIV wieku .A Ty analfabeto bełkocesz o HISTORII Śląska ???

 25. …………jeden z apostołów miał przezwisko „Sikariotes” czyli Iskariota. A poza chodzeniem za Panem Jezusem miał też pewną „przypadłość” tj lubił pieniążki. I do pewnego momentu szło mu całkiem nieźle. Cóż, czasem różne „przypadłości” biorą górę, nawet wśród apostołów.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here