Rozdawali sadzonki za zużyty sprzęt

0

Od kilkunastu lat w trzeci weekend września w Polsce odbywa się akcja "Sprzątanie Świata". Oprócz sprzątania, Miasto Racibórz zorganizowało, już po raz piąty, zbiórkę zużytego sprzętu. Zobacz zdjęcia

- reklama -

Akcja "Sprzątanie świata" wywodzi się z Australii. Po raz pierwszy odbyła się w 1989, kiedy 40 tysięcy mieszkańców Sydney wzięło udział w akcji sprzątania terenów portu. Już rok później akcja objęła zasięgiem całą Australię, a liczba jej uczestników z roku na rok rośnie. W Polsce sprzątanie świata zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz. Akcja odbywa się co roku, począwszy od 1994. Krajowym patronem i koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia. W akcji uczestniczy młodzież szkolna, harcerze, członkowie organizacji ekologicznych oraz ochotnicy.

Racibórz również włącza się w tą akcję. Uczniowie szkół wraz z nauczycielami sprzątają miasto. Tego dnia, w tym roku już po raz piąty, organizowane są w Raciborzu zbiórki zużytego sprzętu. Dotychczas sprzęt można było oddać tylko na parkingu przy ulicy Armii Krajowej. w tym roku po raz pierwszy utworzono punkt odbioru także na placu Arki Bożka. Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem. Tym bardziej, że za zużyty sprzęt elektroniczny mieszkańcy miasta, dostawali sadzonki roślin lub oszczędnościową świetlówkę kompaktową.

 

/pk/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here