Uczcili pamięć ofiar stalinizmu i komunizmu

2

Od kilku lat dzień 17 września, rocznica sowieckiej agresji na Polskę z 1939 roku, obchodzony jest również jako Dzień Sybiraka. Dziś na cmentarzu Jeruzalem odbyły się uroczystości upamiętniające wydarzenia sprzed 72 lat.

Tegoroczne uroczystości upamiętniające ofiary masowych wywózek na wschód odbyły się sobotnie południe. W przycmentarnej kaplicy Józef Sadowski ze stowarzyszenia Dobro Ojczyzny przypomniał w krótkich słowach tło historyczne tamtych wydarzeń. Następnie odprawiona została tradycyjna Droga Krzyżowa Sybiraka. Po nabożeństwie uczestnicy – sybiracy i ich rodziny, przedstawiciele władz miasta i powiatu oraz uczniowie raciborskich szkół – złożyli kwiaty pod pomnikiem Sybiraka.

- reklama -

Na zakończenie Mieczysław Sus podziękował zebranym za przybycie. – Szczególnie ważne, że zjawiło się tyle młodzieży i jest komu przekazać pamięć o tych okrutnych czasach – stwierdził prezes raciborskiego koła Związku Sybiraków, zachęcając młodzież do zainteresowania się tym bolesnym w historii narodu polskiego tematem.

 

/ps/

 

czytaj także: 72. rocznica agresji sowieckiej na Polskę

- reklama -

2 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here