Na inauguracji starosta popłynął

8

Skokiem do wody w ubraniu, starosta oddał do użytku basen po remoncie. Basen przy Szkole Mistrzostwa Sportowego remontowany był przez ponad rok, kosztem ponad 5,2 mln zł. Zdjęcia – otwarcie basenu po remoncie.  

Basen przy Szkole Mistrzostwa Sportowego oficjalnie został oddany do użytku po remoncie. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz województwa śląskiego, powiatu raciborskiego, miasta Racibórz oraz dyrektorzy szkół z terenu powiatu raciborskiego. Przypomnijmy, basen został uszkodzony podczas powodzi w maju 2010 roku. – Wtedy Starosta obiecał, że basen wyremontuje i dotrzymał słowa – mówiła Ewa Lewandowska, radna sejmiku wojewódzkiego. Koszt remontu, przebudowy i odbudowy krytej pływalni, zniszczonej w wyniku powodzi, wyniósł ponad 5,2 mln złotych. Środki na ten cel pochodziły ze zwiększonej subwencji oświatowej, ubezpieczenia, półmilionowej darowizny firmy Bombardier z Katowic oraz środków własnych powiatu.

- reklama -

 

 

Zakres prac obejmował m.in.: demontaż starego wykończenia niecki i zastąpienia go nową niecką w technologii stali nierdzewnej o innym kształcie i mniejszych głębokościach, przebudowę brodzika z wymianą niecki w technologii stali nierdzewnej, wykonanie nowej stacji uzdatniania wody, wymianę central wentylacyjnych wraz z odbudową i przebudową systemu wentylacji mechanicznej w pomieszczeniach: hali basenu, szatni publicznej i podbasenu. – Najbliższy basen z niecką ze stali nierdzewnej znajduje się w Gliwicach, tym bardziej mamy się czym pochwalić – mówiła Ewa Lewandowska, która wraz z dyrektorem ZSOMS , podczas uroczystości pełniła rolę prowadzącej.

 

 

Podczas uroczystości wyróżniono sportowców (pływaków i lekkoatletów), którzy w roku szkolnym 2010/ 2011 uzyskali najlepsze wyniki. Publiczność miała okazję obejrzeć także pokazy pływaków. Największe oklaski otrzymali seniorzy – trenerzy na basenie przy SMS-ie. Na oficjalnym otwarciu zabrakło Marszałka Województwa Śląskiego. Adam Matusiewicz przekazał na ręce Ewy Lewandowskiej list, który odczytano podczas otwarcia. Marszałek podziękował w liście wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że basen w Raciborzu udało się wyremontować. Według tradycji właściciel obiektu musi oddać pierwszy skok do wody. Marszałka nie było, więc skoczył starosta… i to w garniturze.  – Woda jest ciepła. Można pływać – powiedział Adam Hajduk po wyjściu z basenu. Na zakończenie dla gości uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 zaprezentowali krótki program artystyczny.  

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

8 KOMENTARZE

 1. Pan Hajduk to jednak ma szczęście, że okres kampanii wyborczej nie przypadł na czas oddania do użytku oczyszczalni ścieków….

 2. Chciałem głosować na tego pana. Ale siem rozmyśliłem bo jest nie poważny. Jak u nas takie głupoty wyprawia to strach pomyśleć co będzie robił, jak już bendzie posłem we sejmie.

 3. No i teraz będą musieli wymienić wodę w basenie.

 4. rrrrrr

  Troche humoru ludzie, wlasnie dobrze wyszlo czlowiek troche rozbawil cale te smetne towarzystwo a wy odrazu ze niepowazny

 5. DO IT

  Miejsce takich pociesznych wesołków wygłupiających się ku uciesze gawiedzi jest w cyrku albo w kabarecie. To tak gwoli wyjaśnienia przedmówcy, zapewne uczniowi szkoły uczestniczącemu w tym przedstawieniu. Cóż, parę głosów młodych ludzi, nigdy jeszcze nie głosujących, Hajduk zdobył. Jeśli nie ma się innych argumentów, trzeba grać w ten sposób. Czego nie zrobi się dla stołka, i nieważne, że niesmak pozostanie.

 6. PROROK

  Popłynie to on dopiero na wyborach

 7. miki

  Starosta – niezatapialny, nieprzemakalny i wszystko po nim spływa 😉

 8. a ta pani w pomaranczowym to w którym miesiscu ciąży jest?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here